POLSKA

Tajemnicze awarie pociągów. Czy Newag celowo wywoływał usterki w lokomotywach? Lewica zawiadamia UOKiK

Czyżby kolejny skandal?!

– Zawiadamiamy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie doniesień dotyczących firmy Newag – poinformowali posłowie Lewicy w Sejmie.

Firma z Nowego Sącza miała celowo wywoływać usterki w lokomotywach, na poziomie ich oprogramowania, kiedy sprzęt trafiał na przeglądy do konkurencji.

– Chcemy, aby polski podatnik wiedział za co dopłacał. Pragniemy też, aby pasażerowie kolei usłyszeli, że mogą się czuć bezpiecznie w polskich pociągach bezpiecznie – oświadczyła posłanka Paulina Matysiak.

– Jak poinformował były już minister cyfryzacji pan Cieszyński, ta sprawa była w zainteresowaniu jego resortu i toczą się w postępowania od wiosny tego roku – przypomniała.

– Jeżeli doniesienia na temat praktyk spółki Newag są prawdziwe to mamy do czynienia z bardzo poważnym naruszeniem zasad konkurencji oraz podejrzeniem nieuczciwych praktyk biznesowych, za które miał zapłacić polski podatnik – ocenił poseł Adrian Zandberg.

Oświadczenie NEWAG S.A. z dnia 06.12.2023r.

– Ze strony pana Zbigniewa Jakubasa usłyszeliśmy przedziwny komunikat, który zamiast wytłumaczyć czy doszło do tych wydarzeń, zaczął im grozić pozwami. To jest absolutnie nie na miejscu – stwierdził.

– Zwracam się do Pana Jakubasa o jasną odpowiedź: czy w firmie Newag dochodziło do praktyk, które zostały opisane w mediach? (od kiedy w Polsce są media? – red.) – mówił.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button