POLSKA

Tabletka „dzień po”. Biedroń: „Prezydent kolejny raz wybrał zabobon i klęczenie przed biskupami”. Śmiszek: „Zdradził polskie kobiety i dziewczyny”

Prezydent zawetował ustawę

Prezydent Andrzej Duda odmówił podpisania nowelizacji ustawy – Prawo farmaceutyczne. Rzad wdraża plan B.

– Jestem bardzo rozczarowana dzisiejszą decyzją Prezydenta. Głos kobiet po raz kolejny został zignorowany przez głowę państwa. Podpisanie ustawy oznaczałoby mniej niechcianych ciąż i mniej aborcji. Nie rozumiem tej decyzji. To ważna, oczekiwana i potrzebna ustawa – podkreśla minister zdrowia Izabela Leszczyna.


„Nie zostawimy kobiet samych. Jesteśmy na końcowym etapie uzgadniania szczegółów z farmaceutami i Naczelną Izbą Aptekarską.”

– Tabletka dzień po będzie dostępna jako usługa farmaceutyczna od 1 maja – zapewnia minister Leszczyna.


– Prezydent zawetował ustawę o „tabletce dzień po”. To źle. Zawetował medycynę. Polityka powinna znać swoje ograniczenia. Również polityka prezydenta – napisał senator Wojciech Konieczny.


– Andrzej Duda znów zadowolił biskupów. I zdradził polskie kobiety i dziewczyny. Jego weto ws tabletki awaryjnej to kolejny z jego blamaży. Sprawy nie odpuszczamy! Prawa kobiet to prawa człowieka! – powiedział poseł Krzysztof Śmiszek.

– Prezydent kolejny raz wybrał zabobon i klęczenie przed biskupami. Weto dla ustawy o tabletce „dzień po” to ponowne lekceważenie głosu i decyzji kobiet. Mimo to prezydent nie zatrzyma nas we wprowadzaniu prokobiecych rozwiązań – stwierdził europoseł Robert Biedroń.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button