POLSKA

Szpital Narodowy. Morawiecki: Dzisiaj tutaj trafi pierwszy pacjent

Szpital Narodowy w Warszawie

Dzisiaj do Szpitala Narodowego w Warszawie trafi pierwszy pacjent.

W szpitalu tymczasowym jest dostępnych 300 łóżek, rozpoczęły się prace nad drugim etapem budowy.

W październiku ARM wydała 922 respiratory. W listopadzie wydano już 450, a w najbliższych dniach do szpitali trafi kolejne ponad 500 urządzeń.

Ponad 1500 respiratorów zostanie także rozdysponowanych do szpitali tymczasowych.

Premier Mateusz Morawiecki na Stadionie Narodowym:

„Przeznaczyliśmy wszystkie siły i środki, żeby zwiększać bazę szpitalną i łóżkową. Nigdy w historii ostatnich lat tak wiele osób nie zawdzięczało tak wiele tak niewielu – lekarzom i pracownikom służby zdrowia.

Z tego miejsca – ze Szpitala Narodowego, gdzie w ciągu niecałych 2 tygodni powstało ten szpital tymczasowy, mówię dziękujemy – dziękujemy wam drodzy medycy, bo dzięki wam czujemy się bezpieczniej.

Musimy ograniczyć mobilność i kontakty. Przed nami ostatni krok, który wdrożymy jeśli będzie trzeba za 7 do 14 dni, ale to wszystko zależy od tego, jak będziemy się trzymać zasad epidemii. Przestrzegajmy zasad DDMA+W.

Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa! (fot. KPRM)

Każdy, kto chroni swoje życie chroni, też życie innych. Musimy przerwać ten łańcuch zakażeń i zwiększyć bazę łóżek, żeby móc leczyć tych, którzy zachorują na COVID-19. Dzisiaj do tego szpitala tymczasowego trafi pierwszy pacjent.

Będziemy musieli jeszcze przez długi czas żyć w reżimie sanitarnym, ale żeby móc wracać do normalności, to musimy dzisiaj przerwać ten łańcuch zakażeń koronawirusem. Proszę wszystkich o współpracę i zaangażowanie w walkę z epidemią.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button