POLSKA

Szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku 6 miesięcy do 4 lat już wkrótce. Co z grypą?

Polskie sprawy

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o sytuacji epidemicznej w kraju oraz szczepieniach przeciw COVID-19 dzieci w wieku 6 miesięcy do 4 lat.

Do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych dotarły szczepionki przeciw COVID-19 dla dzieci od 0,5 roku do 4 lat. Zamówiono 504 tys. dawek, z możliwością zwiększenia aprowizacji w miarę potrzeb. W czwartek Ministerstwo Zdrowia zaprezentowało plan szczepień najmłodszych. Szczepionki dla dzieci są wysoce skuteczne i bezpieczne.

Od 12 grudnia 2022 r. szczepionkę przeciw COVID-19 będą mogły otrzymać dzieci w wieku od 6 miesięcy do 4 lat. Do Polski 5 grudnia trafiło już 504 tys. dawek.

Od 7 grudnia punkty szczepień mogą zamawiać szczepionkę na COVID-19 w systemie informatycznym. W nocy z 11 na 12 grudnia zostaną wystawione ok. 1,9 mln e-skierowań. Od 12 grudnia można zarejestrować dziecko na szczepienie.

Obecnie jednak największym zagrożeniem epidemicznym jest grypa. Od września do końca listopada zachorowało niemal 1,3 mln Polaków, blisko połowa to dzieci. Do szpitali trafiło aż 4,2 tys. osób. Niemal 60 proc. hospitalizowanych to najmłodsi.

Najlepszą formą ochrony przed chorobą są szczepienia. Dotychczas do Polski trafiło blisko 3 mln dawek przeciw grypie. Zaszczepiło się zaledwie 640 tys. osób.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button