WARSZAWA

Sylwester w Warszawie. Wiemy kto zagra na Bankowym!

Gwiazdy w sylwestrową noc 2019/2020

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy i telewizja TVN zapraszają na powitanie nowego 2020 roku. Miejska zabawa odbędzie się na pl. Bankowym.

31 grudnia na mieszkańców i gości, którzy przyjdą na plac Bankowy czeka pięć godzin zabawy przy największych polskich i światowych przebojach.

Gwiazdy i wielkie przeboje

Zabawę na futurystycznej scenie zapewnią gwiazdy, którzy zaśpiewają polskie i zagraniczne wielkie przeboje ostatnich dekad. Zobaczymy i usłyszymy zespoły: Bajm, Perfect, Kombii, Blue Cafe i Pectus, a także Edytę Górniak, Aleksandrę Gintrowską, Sylwię Grzeszczak, Reni Jusis, Anię Karwan, Ewelinę Lisowską, Patrycję Markowską, Natalię Szroeder oraz Baranovskiego, Grzegorza Hyżego, Libera i Sławka Uniatowskiego.

Artystom na scenie będą towarzyszyli tancerze w różnorodnych, oryginalnych układach choreograficznych.

Futurystyczna scena

Podobnie jak w latach poprzednich scenę na pl. Bankowym zaplanowano po południowej jego stronie. Jej budowa rozpocznie się 6 grudnia. Będzie ogromna: 40×24 metry, tak więc jednocześnie na scenie będzie mogło przebywać nawet 30 osób.

Dzięki dwóm 15-metrowym wybiegom prowadzącym od sceny w głąb widowni cały plac Bankowy stanie się miejscem zabawy i dlatego piosenkarze oraz zespoły będą mieli bliższy kontakt z widzami.

Oryginalna w formie scena będzie wyposażona w ekrany ledowe, projektory i lasery. Z pewnością zobaczymy niezwykłe efekty świetlne i dekoracyjne.

Zmiany w ruchu drogowym

Od 6 grudnia do 2 stycznia zamknięte będą miejsca postojowe na pl. Bankowym, ponieważ wyłączona z ruchu będzie jezdnia wzdłuż budynku łącząca plac z ul. Elektoralną.

W związku z tym od poniedziałku, 16 grudnia do 2 stycznia zamknięta dla ruchu będzie jezdnia po południowej stronie pl. Bankowego (pomiędzy ul. Marszałkowską a Elektoralną) wraz z wlotami ulic Elektoralnej i Przechodniej.

Nie będzie można skręcić z ul. Marszałkowskiej lub pl. Bankowego w ul. Elektoralną lub wyjechać z ul. Przechodniej na ul. Marszałkowską. Na ul. Elektoralnej – na odc. od ul. Przechodniej do ul. Orlej, ponieważ wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Utrzymany będzie dojazd do parkingów podziemnych pod budynkami pl. Bankowy 1 i Marszałkowska 115.

Ponadto, od 16 grudnia od godz. 0.01 do 2 stycznia do godz. 24.00 wprowadzony zostanie zakaz parkowania na ulicach:

Senatorskiej za skrzyżowaniem z ul. Marszałkowską,

Elektoralnej od ul. Orlej do pl. Bankowego.

Od 16 grudnia w związku z wygrodzeniem części pl. Bankowego zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanku Pl.Bankowy 01 (przystanek zlokalizowany najbliżej Ratusza) Autobusy dotychczas korzystające z tego przystanku będą zatrzymywały się na przystanku znajdującym się obok tj. Pl. Bankowy 03.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button