SZCZECIN

Sylwester 2019. De Mono, Papa D, Łobuzy w Szczecinie

Sylwester 2019 w Szczecinie

O północy, zamiast tradycyjnego pokazu sztucznych ogni wystrzelą w niebo lasery tworząc widowiskowy pokaz.

„Statki na niebie”, „Naj Story”, “Ona czuje we mnie piniądz” to m.in. przy tych hitach będziemy witać na Jasnych Błoniach w Szczecinie nowy 2020 rok! Zapraszamy na 3 godziny świetnej zabawy. Zaczynamy o godz. 22.00.

Mnóstwo polskich, dobrze znanych przebojów. Królować będą hity dance i pop z udziałem najlepszych polskich gwiazd tych gatunków, począwszy od lat 80-tych do obecnych: Papa D, De Mono, Łobuzy.

Zapraszamy na wspólną zabawę na Jasne Błonia.

De Mono

Za początek działalności zespołu De Mono uznaje się moment, w którym Andrzej Krzywy dołączył do istniejącej wcześniej grupy Mono. Miało to miejsce w pierwszej połowie 1987 roku a w związku z pojawieniem się nowego wokalisty i frontmena uległa zmianie nazwa formacji. Od tego momentu można mówić o narodzinach

De Mono. W 1989 r. ukazał się debiutancki album zespołu „Kochać inaczej”, który zdobył szereg nagród i wyróżnień a tytułowa piosenka pobiła rekord Listy Przebojów Programu 3 przebywając na niej ponad rok.

Kolejny album „Oh Yeah!” wydany w 1990 przyniósł przeboje „Moje miasto nocą”, „Zostańmy sami” i umocnił pozycję zespołu w czołówce polskiej sceny muzycznej.

W 1992 roku ukazał się najpopularniejszy album w dekadzie lat 90. – „Stop”. Znalazły się na nim takie hity jak: „Znów jesteś ze mną”, „Statki na niebie”, „Ostatni pocałunek” czy „Kolory”.

Mimo realizacji solowych projektów muzycy De Mono nie zaprzestali działalności w macierzystej formacji i zagrali ponad 80 koncertów na terenie całego kraju.

Kolejne lata artystycznej pracy zespołu przyniosły krążki: „Paparazzi” (1997 r.), „Play” (1999 r.), „De luxe” (2001 r.); dwie składanki największych przebojów

„De Best” (2004 r.) i „10 hits vol.1″ (2005 r.); „Siedem dni” (2006 r.); „No stress” z przebojem „Póki na to czas”, który wg rankingu firmy Nielsen Polska uznany został Radiowym Przebojem Roku (2010 r.); „Spiekota” z gościnnym udziałem takich artystów jak – Marika, Junior Stress, Cheeba, Dawid Portasz (2012 r); „De Mono symfonicznie” (2014 r.).

Papa D

Zespół Papa Dance powstał w październiku 1984 roku W styczniu 1986 roku wokalistą zespołu został Paweł Stasiak.

Grupa bardzo szybko zdobyła popularność wśród nastoletniej publiczności dzięki takim przebojom jak: Naj Story (która na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1986 zdobyła 3. nagrodę w głosowaniu publiczności, jak również osiągnęła 1. pozycję na Liście Przebojów Programu III), O-la-la oraz Ocean wspomnień (która zdobyła tytuł przeboju roku w Pierwszym Programie Polskiego Radia), a także Maxi singiel (pierwsze miejsce w głosowaniu publiczności na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1987), Nasz Disneyland (1. miejsce w głosowaniu publiczności na KFPP w Opolu w 1988) czy Nietykalni (nagroda Bursztynowa Patera na KFPP w Opolu w 1988 w koncercie premier, stanowiąca jednocześnie zaproszenie od organizatorów Festiwal Piosenki w Rostocku do udziału w nim).

Zespół koncertował w Związku Radzieckim gdzie między innymi wziął udział w Festiwalu Polskiej Piosenki w Witebsku. W Moskwie na koncercie Papa Dance na stadionie Łużniki gościło 120000 widzów. Koncertowali wówczas z takimi gwiazdami jak m.in: Ałła Pugaczowa Helena Vondrackova, Howard Jones, David Cassidy, zespołem OMD i z Limahlem.

W latach 80-tych zespół Papa Dance dał ponad 600 koncertów, a płyty i kasety magnetofonowe rozeszły się w ponad półmilionowym nakładzie.

W połowie marca 2005 roku nastąpił powrót zespołu. Na rynek trafił album z premierowymi piosenkami 1 000 000 fanek nie mogło się mylić!

Od września wokalista Papa D – Paweł Stasiak był uczestnikiem ósmej edycji show „Taniec z gwiazdami” w stacji TVN.

Łobuzy

Polski zespół muzyczny wykonujący disco polo. Powstał w 2015 roku z inicjatywy menadżera muzycznego Igora Pilewicza.

Formacja zadebiutowała singlem pt. “Ona czuje we mnie piniądz”, który ukazał się 2 lipca 2015 roku nakładem wytwórni muzycznej My Music. Utwór spotkał się z natychmiastowym zainteresowaniem publiczności zyskując miano przeboju. Teledysk do tejże piosenki został wyświetlony 120 tys. razy na łamach serwisu YouTube w przeciągu dwóch dni od premiery. 30 września, także 2015 roku singel uzyskał w Polsce status złotej płyty sprzedając się w nakładzie 10 tys. kopii.

2 marca 2016 roku singel został wyróżniony diamentową płytą znalazłszy 100 tys. nabywców w Polsce.
(UMS)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button