WARSZAWA

Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt. Poznaj stołecznego Palucha

Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt

Z okazji Światowego Dnia Bezdomnych Zwierząt warszawiacy mają szansę zwiedzić zakamarki Schroniska Na Paluchu.

Podczas dnia otwartego, w niedzielę, 7 kwietnia, w godz. 12.00-16.00 miłośnicy czworonogów będą mogli poradzić się w kwestii adopcji i żywienia pupila.

Pracownicy placówki oprowadzą uczestników po zamkniętych na co dzień częściach schroniska, np. gabinecie medycznym czy punkcie przyjmowania zagubionych zwierzaków. Dodatkowo organizatorzy zaplanowali warsztaty z robienia zabawek dla kotów, kiermasz charytatywny i quizy z nagrodami. Mieszkańcy, którzy zastanawiają się, co najlepiej dać swojemu pupilowi do jedzenia, mogą skorzystać z bezpłatnej konsultacji żywieniowej. Na miejscu będą też wolontariusze, którzy opowiedzą o psach i warunkach adopcji. Na pamiątkę będzie można zdobyć schroniskowy kubek i torbę za symboliczną darowiznę, a także kupić nową smycz, szelki czy obrożę. Szczegóły wydarzenia dostępne tutaj oraz na stronie napaluchu.waw.pl.

Program wydarzenia:

· wycieczka po schronisku – godz. 12.00, 13.00, 14.00,

· wycieczka po schronisku w języku angielskim – godz. 15.00,

· wystawa zdjęć psów do adopcji,

· charytatywny kiermasz,

· porady adopcyjne,

· konsultacje żywieniowe,

· warsztaty z robienia zabawek dla kotów,

· kącik zwierzozagadek z nagrodami,

· stoisko ze spacerowymi akcesoriami,

Charytatywne wsparcie

Dzięki zaangażowaniu pracowników schroniska, wolontariuszy oraz warszawiaków, liczba zwierząt przebywających w Paluchu jest teraz rekordowo niska. Jednak w dalszym ciągu 640 psów i 31 kotów czeka na kochający dom. Behawioryści pracują nad zachowaniem czworonogów przez sześć dni w tygodniu. Psy są przyzwyczajane do chodzenia na smyczy oraz jazdy komunikacją miejską. Warszawiacy, którzy chcą charytatywnie wyprowadzić czworonoga na spacer, mogą zgłosić się trzy dni przed planowaną wizytą wysyłając wiadomość na adres [email protected]
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button