ŚWIAT

Strzelanina w Pradze. 15 osób zginęło. Polscy politycy złożyli kondolencje w związku z tragedią w Czechach

Czechy

Marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska na ręce Miloša Vystrčila przewodniczącego Senatu Parlamentu Republiki Czeskiej złożyła wyrazy współczucia w związku ze zbrodnią o niespotykanej dotąd skali, do jakiej doszło w Pradze.

„Senatorów Rzeczypospolitej Polskiej i mnie osobiście przejmują głębokim smutkiem wiadomości o tym, czego dopuścił się sprawca, pozbawiając życia wielu przedstawicieli społeczności akademickiej Uniwersytetu Karola, zarazem przynosząc ogrom nieszczęścia ich rodzinom. Łączę się w bólu z bliskimi tych osób, które straciły życie wskutek wczorajszej tragedii, a wszystkim rannym życzę szybkiego powrotu do zdrowia” – napisała marszałek.


21 grudnia br. koło godz. 15 w budynku Wydziału Filozofii Uniwersytetu Karola przy placu Jana Palacha w centrum czeskiej stolicy miała miejsce strzelanina.

Sprawca otworzył ogień na korytarzach i w salach wykładowych budynku.


Była to największa masowa strzelanina w historii tego kraju, podczas której zginęło 15 osób, w tym zabójca, a 25 zostało rannych. Sprawcą był 24-letni obywatel Czech i student uczelni, który otworzył ogień z broni automatycznej. Wciąż badana jest przyczyna tej największej w masowej strzelaniny w historii tego kraju. Po tym wydarzeniu do Pragi z całego świata płyną wyrazy współczucia i solidarności.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button