ZIELONA GÓRA

Strzelał z wiatrówki. Zniszczył figurę Chrystusa

Lubuskie

Wschowscy policjanci zatrzymali 30–letniego mieszkańca gminy Sława, który uszkodził figurę Chrystusa przy kościele rzymskokatolickim w Krzepielowie.

Zatem dopuścił się znieważenia przedmiotu czci religijnej.

Ponadto zniszczył lustra drogowe i posiadał 80 gramów narkotyków. Szybkie ustalenie i zatrzymanie dzięki pracy policjantów kryminalnych z województwa lubuskiego.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego wschowskiej komendy zatrzymali mężczyznę z gminy Sława, który pod koniec grudnia 2022 roku strzelając z wiatrówki zniszczył figurę Jezusa Chrystusa na krzyżu oraz infrastrukturę drogową w postaci luster. W czasie wykonywanych czynności w mieszkaniu sprawcy policjanci zabezpieczyli wiatrówkę oraz ponad 80 gram marihuany.

W środę /25 stycznia/ 30-latek usłyszał zarzuty za nieważenie przedmiotu czci religijnej w postaci figury Chrystusa umieszczonej na drewnianym krzyżu oraz za posiadanie 80 gramów narkotyków.

Mężczyzna przyznał się do winy. Nie potrafił podać powodu, dlaczego to zrobił. Za powyższe czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna już wcześniej był karany m.in. za kradzieże i włamania.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button