FESTIWALEFILM I SERIALE

Startuje 13. Festiwal OFF CAMERA. Jury, kino samochodowe

OFF CAMERA Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego

13. edycja Festiwalu OFF CAMERA przenosi się do przestrzeni online.

Od 11 do 25 września na platformie www.player.pl będzie można obejrzeć wszystkie filmy konkursowe oraz wydarzenia towarzyszące. Jak niezależność radzi sobie w sieci i co będzie działo się we wrześniu w przestrzeni on-line?

15 festiwalowych dni i nowa formuła – filmowy wrzesień nie tylko w Krakowie, ale także online – kino z całego świata, najciekawsze seriale, twórcy.

Jury Konkursu Głównego 13. edycji festiwalu OFF Camera

W jury zasiądą: Jan Komasa, Sophie Hyde, Tom Hall, Paul Wesley, Margie Simkin i Oren Moverman.

Dziesięć najciekawszych filmów będzie walczyć o nagrodę Kulczyk Foundation podczas 13. OFF CAMERA. O tym do kogo trafi 100 000 PLN zdecyduje międzynarodowe jury. Kto oceni polskie filmy?

Paul Wesley to amerykański aktor, reżyser, producent telewizyjny i filmowy polskiego pochodzenia. W telewizyjnym dramacie Agnieszki Holland „Strzał w serce” zagrał razem z Giovannim Ribisim, Eliasem Koteasem i Samem Shepardem. Był rycerzem Lancelotem w „Młodym królu Arturze”. W dramacie sportowym „Siła spokoju” (2006) wystąpił u boku Scotta Mechlowicza i Nicka Nolte. Pojawił się w głównej roli reżysera telewizyjnego, Jake’a Tannera, w dreszczowcu Jeffa Fishera „Killer Movie” (2008). Międzynarodową popularność przyniosła mu rola Stefana Salvatore w serialu „Pamiętniki wampirów”. Zagrał postać Eddy’ego Longo w „Opowiedz mi bajkę”.

Przewodnicząca jury, Margie Simkin to jedna z najbardziej cenionych hollywoodzkich reżyserek castingu. Pracowała z Jamesem Cameronem nad „Avatarem”, obsadzając w głównych rolach Zoe Saldane, Sama Worthingtona i Sigourney Weaver. Ze Stevenem Soderberghiem spotkała się podczas pracy nad „Erin Brockovich” z brawurową rolą Julii Roberts. Z kolei jej współpraca z Terrym Gilliamem zaowocowała obsadą filmu „Las Vegas Parano”, gdzie niezapomniane kreacje stworzyli Johnny Depp, Benicio Del Toro i Tobey Maguire. Margie Simkim pracuje również przy serialach m.in. „Star Trek: Discovery” czy „Amerykańscy bogowie”.

Kolejny juror to Oren Moverman, który ma na swoim koncie nominacje do nagród Oscara i Grammy. Jest również współzałożycielem firmy producenckiej Sight Unseen. Moverman napisał scenariusz i wyreżyserował filmy “The Messenger” i “Rampart”, z udziałem Woody’ego Harrelsona, a także “Time Out of Mind” i “Kolację” z Richardem Gere. Od lat pracuje też jako producent i stoi za wielokrotnie nagradzanymi produkcjami takimi jak “The Tale” Jennifer Fox czy „Monsters and Men” Reinaldo Marcusa Green. Był także producentem wykonawczym przy reżyserskim debiucie Anji Marquardt „She’s Lost Control”.

Konkurs Polskich Filmów Fabularnych jest częścią projektu „Obraz świata / Świat w obrazach” realizowanego podczas 13. Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego OFF CAMERA.

Kino samochodowe

Po raz pierwszy OFF CAMERA Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego zaprasza widzów do wzięcia udziału w wyjątkowym filmowym wydarzeniu – bezpiecznym i przystosowanym do aktualnej rzeczywistości.

W zgodzie z najlepszymi tradycjami amerykańskich seansów spod znaku „drive-in cinema” – zorganizowane przez festiwal kino samochodowe – oferuje niepowtarzalną możliwość obejrzenia cenionych i nagradzanych produkcji z wnętrza własnych aut. Niesamowita atmosfera, porywające filmy, w których występują znani aktorzy światowej i polskiej kinematografii oraz klimat rodem z wielkiego ekranu – i to w dodatku bezpłatnie.

Projekcje odbywają się codziennie, od 11 do 25 września (z wyłączeniem daty 18.09) o godzinie 20:00, na parkingu medialnym przy Stadionie Miejskim im. H. Reymana, ul. Reymonta 20 (wjazd od Alei 3go Maja).

Wstęp bezpłatny, po wcześniejszej mailowej rezerwacji miejsc (rezerwacja@offcamera.pl), których ilość jest ograniczona. Prosimy o przybycie około pół godziny przed planowanym seansem.

HARMONOGRAM KINA SAMOCHODOWEGO

 • Ciemno, prawie noc – 11 września
 • Nadzwyczajni -12 września
 • Na karuzeli życia – 13 września
 • 7 uczuć – 14 września
 • Kursk – 15 września
 • Pan T. – 16 września
 • Whitney – 17 września
 • Obywatel Jones – 19 września
 • Zimna wojna – 20 września
 • W deszczowy dzień w Nowym Jorku – 21 września
 • Nie ma nas w domu – 22 września
 • Na plaży Chesil – 23 września
 • Moj piękny syn – 24 września
 • Vox Lux – 25 września
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button