KONCERTYMUZYKAPOZOSTAŁE

Stadion Śląski. Viki Gabor i 4Dreamers zaśpiewali z okazji Dnia Dziecka

Stadion Śląski

Koncert laureatki Eurowizji Junior Viki Gabor oraz zespołu 4Dreamers wprost ze Stadionu Śląskiego, a także wirtualne wycieczki po Parku Śląskim.

To tylko część atrakcji, jakie zostały przygotowane m.in. przez Park Śląski oraz Stadion Śląski z okazji Dnia Dziecka.

Na najmłodszych w specjalnie przygotowanym wydarzeniu on-line na portalu Facebook czekały liczne relacje wideo. Razem z Wiewiórką Basią, symbolem Parku Śląskiego, odwiedzić można było chorzowski Skansen, gdzie zaprezentowano, jak wyglądała szkoła sprzed 150 lat. Nie zabrakło również wirtualnego zwiedzania Stadionu Śląskiego i historii o genezie nazwy „Kocioł Czarownic”, wizyty w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym, a także przejażdżki kolejką „Elką” kilkanaście metrów nad Parkiem Śląskim.

– To był niezwykły Dzień Dziecka, zupełnie inny niż dotychczas, bo online. Cieszę się, że udało się wszystkim jednostkom znajdującym na terenie Parku Śląskiego wspólnie przygotować to wydarzenie. Udowodniliśmy, że pracując w zespole możemy wiele dobrego zdziałać. Mam nadzieję, że przed nami jeszcze więcej wspólnych przedsięwzięć – mówi Agnieszka Bożek, Prezes Parku Śląskiego.

O godzinie 18:00 rozpoczął się natomiast niecodzienny koncert na Stadionie Śląskim, podczas którego wystąpiła laureatka Eurowizji Junior Viki Gabor, a także popularny zespół 4Dreamers. Całość wydarzenia była transmitowana on-line i odbyła się bez udziału publiczności.

Viki Gabor zaśpiewała na Stadionie Śląskim (fot. Stadion Śląski)

– To wyjątkowe dla nas wydarzenie. Z okazji dnia dziecka zaprosiliśmy popularnych wśród młodych ludzi artystów i pokazaliśmy, że nasz obiekt dobrze odnajduje się w nowych realiach. Przepiękna arena Stadionu Śląskiego stworzyła niesamowitą otoczkę i jestem przekonany, że koncert ten na długo pozostanie w pamięci naszych widzów – podkreśla Prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera.

Wszyscy widzowie mogli usłyszeć podczas koncertów największe przeboje młodych gwiazd, a także wziąć udział w niezwykłych konkursach, podczas których zdobyć można było gadżety z autografami.

Zespół 4Dreamers zaśpiewał na Stadionie Śląskim (fot. Stadion Śląski)

– To pierwszy tego typu koncert w mojej karierze. Brakuje mi wystąpień przy udziale widowni, ale tutaj i tak było sporo pozytywnych emocji, sporo pozytywnej energii. Na pewno fajnie byłoby wkrótce wrócić na Stadion Śląski – mówiła po swoim występie Viki Gabor.

Tegoroczną edycję obchodów Dnia Dziecka w niezwykłym wydaniu on-line Stadion Śląski przygotował we współpracy z Parkiem Śląskim, Śląskim Ogrodem Zoologicznym oraz z Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, czyli popularnym Skansenem.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button