LEKKOATLETYKA

Stadion Śląski powalczy o lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w 2024 roku

Silesia 2024

Silesia 2024 oficjalną kandydaturą Polski na gospodarza Mistrzostw Europy w lekkoatletyce za 6 lat.

Pokłosiem spotkania sprzed kilki dni marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego z władzami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki było wytypowanie Stadionu Śląskiego na kandydata gospodarza lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w 2024 r.

„Stadion Śląski to wizytówka całego regionu i też występujemy z tą propozycją jako cały region, a nie jedno, czy dwa miasta. Dlatego oficjalna nazwa kandydatury to Silesia 2024. Jednym z atutów naszej oferty jest bezpośrednie otoczenie areny sportowej, czyli w tym przypadku Park Śląski. Ten zaś ma w najbliższych latach przejść sporą metamorfozę i stać się miejscem jeszcze atrakcyjniejszym, z jeszcze dogodniejszymi sposobami relaksu i odpoczynku” – przekonuje Jakub Chełstowski, marszałek śląski.

Walka o ME 2024 w lekkiej atletyce będzie z pewnością zażarta. Naszymi rywalami są: Mińsk, Tampere i Gotetborg. Rywalizacja rozpocznie się już w przyszły wtorek (18.12). Na wtedy bowiem, w Lozannie zaplanowano seminarium dla kandydatów do organizacji mistrzostw. Wiceprezesowi PZLA Tomaszowi Majewskiemu ma towarzyszyć silna, dobrze przygotowana reprezentacja władz województwa śląskiego.

Spotkanie w Lozannie ma nakreślić zasady rywalizacji i inne wytyczne. Już w styczniu 2019 r. władze European Athletics wybiorą trzy miasta. Te będą miały czas do czerwca na złożenie oficjalnej aplikacji.

„Pierwszy raz proces ten odbędzie się on-line, nie będzie tradycyjnego wysyłania dokumentów” – zaznacza Piotr Długosielski, dyrektor w PZLA ds. międzynarodowych.
Na jesień 2019 r. z kolei zaplanowana jest wstępnie wizytacja przedstawicieli EA w trzech wytypowanych miejscach. Potem, pod koniec 2019 r., w ścisłym finale powinny zostać już tylko dwie kandydatury. W kwietniu 2020 r. gospodarz 27. ME w lekkiej atletyce powinniśmy już poznać.

Przypomnijmy, że najbliższy czempionat Starego Kontynentu odbędzie się pod koniec sierpnia 2020 r. na Stade Sébastien Charléty w Paryżu. EA jeszcze nie wskazała gospodarza organizowanej co dwa lata imprezy w 2022 r.
(UMWŚ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button