EKSTRAKLASAPIŁKA NOŻNA

Spadek Wisły Kraków z Ekstraklasy. Po 26 latach

Spadki Bruk-Betu Termalica Nieciecza oraz Górnika Łęczna

Przedostatnia kolejka okazała się kluczowa dla najważniejszych rozstrzygnięć sezonu 2021/2022 Ekstraklasy.

Wyjaśniła kwestię spadku do niższej ligi. Łącznie padło w niej 26 goli.

Jedynie zwycięstwo mogło dać Wiśle szanse na utrzymanie. Hat-trick Angielskiego i świetny powrót Radomiaka pogrzebał nadzieje gości.

Po 26 latach nieprzerwanej gry w lidze Biała Gwiazda żegna się z Ekstraklasą. A przecież zaczęło się tak dobrze – strzelał Citaiszwili i Savić. W drugiej połowie na boisku pojawił się jednak Angielski, który miał coś do udowodnienia. Jego klasyczny hat-trick, a później strzał Abramowicza, pogrzebały nadzieje Wisły Kraków, która żegna się z ligą.

RADOMIAK RADOM 4:2 WISŁA KRAKÓW

ANGIELSKI (x3), ABRAMOWICZ – CITAISZWILI, SAVIĆ

Znaki zapytania zniknęły też z dołu tabeli. Po remisie FKS Stali Mielec ze Śląskiem Wrocław przesądzony został spadek Bruk-Betu Termalica Nieciecza oraz Górnika Łęczna.

Kilka godzin później mimo prowadzenia 2:0 z Radomiakiem Radom, poległa też ostatecznie Wisła Kraków, przegrywając 2:4, co pogrzebało jej szanse na utrzymanie. Biała Gwiazda czwarty raz w historii opuszcza szeregi elity – tym razem po 26 sezonach z rzędu pobycie na tym szczeblu. Poprzednio dłuższą serię przed relegacją z Ekstraklasy miał Górnik Zabrze 1979/1980 – 2008/2009 (30). Dla Słoni to druga degradacja, a dla Zielono-Czarnych – trzecia. Obie pełniły w tym sezonie role beniaminków. To oznacza, że już w piątej edycji z rzędu z elity spadają zespoły zaledwie w rok od awansu. Łącznie w tym czasie z najwyższym szczeblem rozgrywkowym pożegnało się 7 z 12 takich ekip. W klasyfikacji końcowej tej kampanii równość punktowa może być jeszcze na miejscach: 6-9. 10-14., 12-15. i 16-18.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button