SKOKI NARCIARSKIE

Skoki narciarskie. Kompromitacja mistrzostw Polski! Niespodziewany triumfator

Kamila Karpiel i Tomasz Pilch mistrzami kraju!

Polski Związek Narciarski skompromitował się, organizując mistrzostwa Polski w skandalicznych warunkach!

To nie tylko ich pierwsza afera, która zapewne opiszemy ją w styczniu.

W Wiśle Kinga Rajda miała upadek i zawody zostały przerwane. Skoczkowie ratowali się przed upadkiem na bulę, bo takie tam panowały wietrzne warunki.

Mistrzem Polski został Tomasz Pilch skacząc aż na 136 metr.

Karol Niemczyk runął na zeskok, lecz jury kontynuowało pierwszą serię.

Finałowa runda nie odbyła się. Rajda w drugiej serii zaraz po wyjściu z progu upadła na zeskok i opuściła go na noszach!

Wówczas „wspaniałomyślne” jury przerwało ostatecznie konkurs. Wstyd i żenujące jest to, że w tych czasach nie patrząc na zdrowie zawodników robi się pewne rzeczy na siłę! A 69. Turniej Czterech Skoczni już za kilka dni…

Oficjalne wyniki uznano z pierwszej rundy.

Tomasz Pilch otrzymał złoty medal, Dawid Kubacki srebrny, a Andrzej Stękała brązowy.

Triumf Kamili Karpiel

Mistrzynią Polski została Kamila Karpiel (113 m i 98,4 pkt). Rajda i Joanna Szwab wywalczyły ex aequo srebrny medal (obie po 110 m i 90,5 pkt).