BIEGIINNEREPREZENTACJAZIMOWE

Skład reprezentacji Polski na biathlonowy Puchar Świata w Kontiolahti

Biathlon. Puchar Świata 2020/21

W najbliższą sobotę w Kontiolahti rozpocznie się kolejny sezon biathlonowego Pucharu Świata.

– Wiemy co zrobić, żeby dobrze wypaść w ten weekend – powiedział Michael Greis, trener kadry seniorek, który do dyspozycji podczas dwóch weekendów startów w Finlandii będzie miał sześć zawodniczek.

Obok liderek kadry Moniki Hojnisz-Staręgi, Kingi Zbylut i Kamili Żuk są to doświadczona 33-letnia Karolina Pitoń oraz dwie młode zawodniczki Joanna Jakieła i Natalia Tomaszewska.

– Monika miała pewne problem zdrowotne podczas letnich przygotowań. Pierwsze starty dadzą odpowiedź na jakim jest aktualnie poziomie. Podobnie jak rok temu powinna się poprawiać ze startu na start. Kinga latem trenowała bardzo dużo, co powinno się przełożyć na stabilizację formy. Z kolei Kamila w ostatnich 2-3 tygodniach czuła się nieco słabiej i w jej przypadku może minąć trochę czasu zanim odpowiednio wejdzie w sezon. Poprawiła strzelanie, ale wciąż to czy jej występ będzie należał do udanych zależy od stójki. Chcemy walczyć o czołową dziesiątkę Pucharu Narodów, to pozwoli nam zabrać na igrzyska pięć zawodniczek – powiedział Michael Greis.

Skład reprezentacji Polski na biathlonowy Puchar Świata w Kontiolahti (fot. org.)

Pucharowa rywalizacja w Kontiolahti rozpocznie się w sobotę 28 listopada o godzinie 11:00 od biegu indywidualnego mężczyzn, w którym wystartuje czterech z pięciu reprezentantów Polski obecnych w Finlandii. Trener Anders Bratli na inaugurację Pucharu Świata powołał Grzegorza Guzika, Łukasza Szczurka, Andrzeja Nędzę-Kubińca, Marcina Szwajnosa oraz debiutanta Wojciecha Skorusę.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button