SKK Polonia Warszawa triumfatorem 3×3 Ligi Kobiet

3x3 w koszykówce

22 lutego w Arenie Sosnowiec rozegrano II turniej kwalifikacyjny oraz turniej finałowy 3×3 Ligi Kobiet.

Po mistrzowski tytuł sięgnęły koszykarki SKK Polonii Warszawa, które w finale pokonały MB Zagłębie Sosnowiec, 21:16. Na najniższym stopniu podium stanął zespół KS 25 Basket Bydgoszcz.

O godz. 10:00 rozpoczął się II turniej kwalifikacyjny, który dawał przepustkę do ćwierćfinału czterem najlepszym ekipom. Do najlepszej ósemki 3×3 Ligi awansowały: U21, MKS Pruszków, E Toruń oraz AJP Gorzów Wlkp. Ćwierćfinały nie przyniosły niespodzianek – zwyciężyły drużyny, które już we wrześniu wywalczyły sobie awans do tej fazy rozgrywek. W półfinale faworyzowaną Arkę Gdynia zaskoczyły gospodynie turnieju, MB Zagłębie Sosnowiec, które zwyciężyły 20:19. W starciu, którego stawką było III miejsce rozgrywek, KS Basket 25 Bydgoszcz pokonał Arkę Gdynia, 19:17. W finale SKK Polonia Warszawa okazała się lepsza od MB Zagłębia Sosnowiec, 21:16.

MVP turnieju została Anna Pawłowska, koszykarska SKK Polonii Warszawa.