REPREZENTACJASIATKÓWKA

Siatkówka. Polska rozgromiła reprezentację Niemiec w Gliwicach

Mecz towarzyski Polska - Niemcy

Mecz reprezentacji Polski i Niemiec odbył się 25 maja o godz. 17.00 na Arena Gliwice.

W inauguracyjnym sezonie w tym roku biało-czerwoni pokonali naszych zachodnich sąsiadów 3:1.

Przed spotkaniem ustalono, że w przypadku szybkiego zwycięstwa 3:0 rozegrany zostanie jeszcze jeden dodatkowy set.
I tak stało się. Po trzech wygranych przez Polskę setach, rozegrana została czwarta, dodatkowa partia.

Polska – Niemcy 3:1 (25:14, 25:20, 25:16, 28:30)

Polska: Łukasz Kaczmarek, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Jakub Kochanowski, Bartosz Bednorz, Norbert Huber, Damian Wojtaszek (L) – Aleksander Śliwka, Tomasz Fornal, Marcin Janusz, Dawid Konarski, Jakub Popiwczak, Mateusz Bieniek, Bartłomiej Bołądź

Niemcy: Christian Fromm, Ruben Schott, Marcus Bohme, Anton Brehme, Simon Hirsch, Tomas Kocian-Falkenbach, Julian Zenger (L) – Jan Zimmermann, Linus Weber, Tim Peter