SIATKÓWKA

Siatkówka. Developres SkyRes Rzeszów odebrał srebrne medale MP

Srebrne medale Mistrzostw Polski Ligi Siatkówki Kobiet 2019/2020

W siedzibie sponsora Developresu SkyRes Rzeszów przekazano srebrne medale mistrzostw Polski przedstawicielom drużyny, sztabowi szkoleniowemu oraz prezesom klubu.

W siedzibie firmy odbyła się skromna ceremonia przekazania srebrnych medali mistrzostw Polski sezonu 2019/2020. Przedstawicielom klubu wręczali je Paweł Zagumny – prezes Polskiej Ligi Siatkówki, Jacek Kasprzyk – prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Wiesław Kozieł – pełnomocnik zarządu PLS.

Gabriela Polańska i Jelena Blagojević (fot. Developres SkyRes Rzeszów/Maciej Goclon)

– Na pewno sezon zakończył się niespodziewanie – mówi Rafał Mardoń, prezes Developres SkyRes Rzeszów. – Runda zasadnicza była bardzo dobra w naszym wykonaniu, pokazaliśmy się z dobrej strony. Graliśmy także bardzo dobry mecz z Chemikiem w finale Pucharu Polski, niewiele nam zabrakło, by wygrać. Oczywiście pozostaje trochę niedosytu, lecz z drugiej strony srebro to bardzo dobry wynik, najlepszy w naszej historii. faza play-off może się zawsze zakończyć różnie, więc bardzo cieszymy się z tego, co mamy.

Stephane Antiga (fot. Developres SkyRes Rzeszów/Maciej Goclon)

Medale, poza zarządem klubu, odebrały także Gabriela Polańska, Jelena Blagojević, a także trenerzy Stephane Antiga i Bartłomiej Dąbrowski oraz Paulina Peret, kierownik drużyny.

– Cieszę się z tego srebrnego medalu, mój klub nigdy nie był jeszcze tak wysoko na koniec sezonu – mówi Jelena Blagojević. – Pozostaje trochę smutku, bo przez ten wirus musieliśmy skończyć wcześniej. Pracowaliśmy cały sezon dobrze i ciężko, więc to srebro jest zasłużone. Przed rokiem był brąz, teraz drugie miejsce, za rok chcemy walczyć o kolejne cele – dodaje.

– Dziwnie odbiera się medale w takiej sytuacji, bez kibiców, bez całej drużyny, bez imprezy – mówi trener Stephane Antiga. – Ciężko było walczyć z drużyną z Polic, raz wygraliśmy, drugi raz prawie się udało. Cóż, chcieliśmy mieć okazję spróbować jeszcze raz, lecz nie było okazji. Patrząc na całą ligę zespół z Polic zasłużył na złoto – dodaje.

Jelena Blagojević (fot. Developres SkyRes Rzeszów/Maciej Goclon)

Developres SkyRes Rzeszów napisał:

„Wiemy, że obecna sytuacja nie pozwala świętować wspólnie z kibicami, ale mamy nadzieję, że przyjdzie jeszcze czas na to, aby celebrować sukcesy naszej Drużyny!

Serdecznie dziękujemy wszystkim kibicom oraz sponsorom za tak liczne wsparcie oraz dopingowanie naszej drużyny. W tym roku mieliśmy rekordową frekwencję 4218 kibiców. Jesteśmy przekonani, że również dzięki waszej obecności mogliśmy przeżywać najlepsze chwile tego sezonu.”

Stephane Antiga (fot. Developres SkyRes Rzeszów/Maciej Goclon)

W najbliższych dniach ostatnia część medalowego „Tour de Pologne” – złoto dla Grupy Azoty Chemika Police.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Back to top button