REPREZENTACJASIATKÓWKA

Siatkówka. Brązowi medaliści ME U18 w Polsce [WIDEO]

Reprezentacja Polski U18 mężczyzn

15 września w Warszawie powitano reprezentację Polski U18 mężczyzn – brązowych medalistów ME U18.

To także złoci medaliści EEVZA i brązowi ME U17 pod wodzą Michała Bąkiewicza – wicemistrza świata seniorów 2006.

Reprezentacja Polski juniorów młodszych przyleciała do Polski. Z brązowymi medalami mistrzostw Europy U18 na szyi zostali przywitani na lotnisku Okęcie.

– Widać, że ta grupa dobrze czuje się w swoim towarzystwie i ma dobry kontakt z całym sztabem szkoleniowym. Jesteście jeszcze na początku profesjonalnej siatkówki, a przed Wami kolejne imprezy młodzieżowe. Życzę Wam abyście z każdego kolejnego turnieju wracali z medalami – powiedział Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

– Jesteśmy ambitnym zespołem i wiemy, że mieliśmy ogromne szanse na mistrzowski tytuł. W półfinałowym meczu z Włochami zadecydowała praktycznie jedna piłka, która pozbawiła nas szans na grę o złoto. Wiemy, że w finale pokonalibyśmy Czechów, z którymi wygraliśmy 3:0 w grupie i prawdopodobnie wracalibyśmy do kraju w jeszcze lepszych nastrojach – przyznał kapitan reprezentacji Polski, Jakub Olszewski.

– Spotkanie z Włochami kosztował moich chłopaków wiele emocji i wiem, że nie było łatwo im się pozbierać. To była pojedyncza akcja, na trzy punktową przewagę w tie-breaku, która potem wywołała całą lawinę zdarzeń. W szatni po meczu, a także następnego dnia przed starciem z Bułgarią rozmawiałem z moimi graczami, chcąc zmotywować ich do walki na 100%. Jestem im wdzięczny, że mnie posłuchali i podziwiam, że w mecz o brąz weszli z tak wieloma siłami – powiedział Michał Bąkiewicz, trener reprezentacji Polski juniorów młodszych.
(własne, PZPS)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button