SIATKÓWKA

Siatkarskie mistrzostwa świata 2027 w Polsce

Volleyball

Siatkarskie mistrzostwa świata 2027 odbędą się w Polsce.

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w II Europejskim Kongresie Sportu i Turystyki w Zakopanem.

Szef rządu powiedział: „My, Polacy, kochamy siatkówkę. Dlatego warto przekazać kolejną znakomitą wiadomość, którą zawdzięczamy przede wszystkim polskim siatkarzom i siatkarkom – Mistrzostwa Świata w 2027 r. odbędą się w Polsce!

W 2015 r. – 950 mln zł na wszystkie wydatki związane ze sportem. W 2023 r. – 3 mld 800 mln zł. To pokazuje ten postęp, a wraz z każdym kolejnym złotym medalem, kolejne polskie dzieci i młodzi chcą uprawiać sport.”

„Wszystko, co dobre w siatkówce, kojarzy się z Polską. Niech inni uczą się od nas, jak organizować imprezy sportowe. Najlepsi na świecie polscy kibice siatkarscy zasługują na to, aby jak najczęściej móc oglądać z bliska swoich bohaterów, kibicować im i pomagać w osiąganiu kolejnych sportowych sukcesów, których ostatnio polska siatkówka dała nam tak wiele.

Wierzyliśmy w naszą kadrę kobiecą, dlatego postanowiliśmy zorganizować w Polsce turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, a panie wywalczyły historyczny, pierwszy od 2008 roku awans na igrzyska w Paryżu. Tego samego życzymy polskim siatkarzom. Cieszmy się wielkimi imprezami w Polsce” – dodał minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button