MUZYKA

Sandra Rugała „daje w szyję całą noc”. Kpi z Kaczyńskiego. Ironiczny utwór głosem młodego pokolenia

Muzyczny świat

Nie od dziś wiadomo, że na TikToku rozpoczyna się większość trendów, które sprawiają, że krew szybciej krąży w żyłach młodego pokolenia.

Platforma zmienia również branżę muzyczną i pomaga zaistnieć nowym artystom w świadomości miliona słuchaczy szybciej niż jakiekolwiek inne medium. 

Sandra Rugała to wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów znana do tej pory szerszej publiczności z V edycji „Idola”. Artystka jest aktywną youtuberką i tiktokerką. Na swoim kanale umieściła kilkadziesiąt przeróbek przebojów z repertuaru m.in. Beyonce, Whitney Houston, Demi Lovato, Eda Sheerana, Adele i Seleny Gomez. Dodatkowo, co warto wspomnieć, Sandra kończy pracę nad swoim debiutanckim albumem z autorskimi piosenkami.

W 2019 roku wydała singiel „Dobrze nam się śpi”, o sytuacji i prawach kobiet w Polsce. Wzięła również udział w Hot16Challenge w maju 2020 roku.

Prawdziwą popularność przyniosła jej jednak publikacja utworu na TikToku, który jest odpowiedzią na słowa Jarosława Kaczyńskiego o „dawaniu w szyję”.

„Jeżeli na przykład utrzyma się taki stan, że do 25. roku życia dziewczęta, młode kobiety, piją tyle samo co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie” – miał powiedzieć prezes Prawa i Sprawiedliwości.

@sandrarugalaBallada zainspirowana prezesem i dawaniem w szyję 🤡

♬ dźwięk oryginalny – sandrarugala


W swojej piosence młoda artystka komentuje słowa polityka: „Mam 25 lat, a dzieci tylko w Simsach. Na życiu się nie znam, prezes mnie przejrzał”. Ze zdaniem Sandry utożsamiają się tysiące kobiet w Polsce, a filmik z jej udziałem stał się w ciągu kilku dni jednym z najczęściej udostępnianych materiałów video w polskich social mediach.

Piosenka „Daję sobie w szyję” ma obecnie na TikToku prawie 4,5 mln wyświetleń i 30 tys. udostępnień, a ich liczba wciąż rośnie. Ironiczny, prześmiewczy utwór kryje za sobą mocny społeczny przekaz i w ciągu kilku dni stał się spontanicznym głosem młodego pokolenia, a także wszystkich osób, które nie zgadzają się z podważaniem praw kobiet w Polsce.

– Dlaczego stworzyłam ten utwór? Ponieważ mam dosyć ciągłego ośmieszania Polek, wiecznego ujmowania naszej ciężkiej pracy i deptaniu naszej wartości przez osoby, które mają reprezentować nasz kraj i… NAS! – podsumowuje w dniu premiery artystka.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button