FESTIWALEKONCERTYMUZYKA

sanah, Zalewski, Sobel i Nocny Kochanek na gali Fryderyk Festiwal 2021

Fryderyk Festiwal 2021

Wręczenie Fryderyków w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej 5 sierpnia z udziałem publiczności w Netto Arenie w Szczecinie.

Na scenie największe gwiazdy m.in. sanah, Krzysztof Zalewski, Sobel, Nocny Kochanek.

Laureatów najważniejszych polskich nagród muzycznych – Fryderyków – w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej poznamy 5 sierpnia podczas Gali Fryderyk Festiwal 2021 w Netto Arenie w Szczecinie. Uroczyste wręczenie statuetek oraz koncert z udziałem nominowanych artystów i laureatów ubiegłych edycji, w tym roku ponownie odbędą się z udziałem publiczności. Sprzedaż biletów na galę właśnie ruszyła.

Plany związane z ubiegłoroczną edycją nagród Fryderyk zostały pokrzyżowane przez wybuch pandemii COVID-19. W tym roku branża muzyczna i koncertowa stara się wrócić do równowagi, a zarząd Związku Producentów Audio-Video, głównego organizatora konkursu Fryderyk, wraz z Prezydentem Miasta Szczecina i Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego dołożyli wszelkich starań, by zwieńczenie tegorocznej edycji konkursu było odpowiednie do rangi wydarzenia, jak również bezpieczne dla gości i artystów. Wybór padł na nowoczesną Netto Arenę w Szczecinie, z widownią na 5 055 miejsc.

– Fryderyki to wyjątkowe nagrody, zasługujące na oprawę na najwyższym poziomie. Cieszymy się ogromnie, że w tych trudnych dla branży muzycznej czasach zebraliśmy grono utytułowanych partnerów, z którymi będziemy mogli celebrować święto polskiej muzyki nie tylko w towarzystwie koleżanek i kolegów muzyków, ale przede wszystkim przy udziale publiczności. Wszystkim nam brakowało tej niezwykłej energii wynikającej ze spotkań z ludźmi i koncertów na żywo – podkreślił Andrzej Puczyński, przewodniczący zarządu Związku Producentów Audio Video.

Laureatów w dziewiętnastu kategoriach muzyki rozrywkowej i trzech kategoriach jazzowych poznamy 5 sierpnia podczas uroczystej Gali Fryderyk Festiwal 2021.

Imprezie towarzyszyć będą wyjątkowe koncerty z udziałem najbardziej uznanych polskich artystów, reprezentujących różne style i gatunki muzyczne.

Na scenie Netto Areny zobaczymy i usłyszymy między innymi: sanah, czyli jedną z najciekawszych wokalistek z nurtu quality pop, autorkę takich przebojów jak Szampan czy No sory, nominowaną w czterech kategoriach, w tym w kategorii Album Roku Pop 2021 za płytę Królowa dram; Krzysztofa Zalewskiego, wokalistę i multiinstrumentalistę, zdobywcę trzech Fryderyków, a w bieżącej edycji także z czterema nominacjami, m.in. w kategorii Album Roku Pop Alternatywny 2021 za płytę Zabawa; laureatów Fryderyków 2020 w kategorii Album Roku Metal za płytę Randka w ciemność – zespół Nocny Kochanek; Sobela, rapera nominowanego w kategorii Fonograficzny Debiut Roku 2021.

Pełna lista nominowanych do nagrody Fryderyk 2021 dostępna jest na stronie: fryderyki.pl

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button