Rzym. WTA 1000. Iga Świątek awansowała do 4. rundy. Fręch i Linette odpadły

WTA 1000 Internazionali BNL d'Italia

Iga Świątek zrobiła już drugi krok w stronę trzeciego tytułu w imprezie rangi WTA 1000 Internazionali BNL d’Italia, którą wygrywała w latach 2021-22.

W 3. rundzie turnieju liderka rankingu WTA pokonała 6:3, 6:4 Julię Putincewą z Kazachstanu, choć nie obyło się bez odrobiny nerwów w drugim secie. Polka szybko straciła swój serwis i przegrywała w nim już 0:3 i 1:4. Ale od tego momentu zdobyła pięć ostatnich gemów, oddając w nich przeciwniczce tylko trzy punkty.

Świątek wygrała w sobotę 16. mecz na kortach Foro Italico w Rzymie, a przegrała zaledwie dwa: w swoim debiucie w stolicy Włoch w 2020 r. w 1. rundzie i przed rokiem w ćwierćfinale, w którym skreczowała z powodu kontuzji w decydującym secie pojedynku z Jeleną Rybakiną z Kazachstanu.

Kolejną rywalką Igi będzie w 1/8 finału zwyciężczyni trwającego pojedynku Aleksandry Sasnowicz z Niemką polskiego pochodzenia i byłą liderką rankingu WTA Angelique Kerber, która na co dzień trenuje w Puszczykowie koło Poznania.

Iga Świątek udanie rozpoczęła start w turnieju Internazionali BNL d’Italia. W czwartek liderka rankingu WTA pokonała w 2. rundzie (w 1. miała „wolny los”) 77. w klasyfikacji Amerykankę Bernardę Perę 6:0, 6:2. Było to ich trzecie spotkanie i trzecie zwycięstwo Polki.

Magda Linette odpadła

Magda Linette (Sekcja tenisowa AZS Poznań) po blisko trzygodzinnej walce uległa byłej liderce rankingu WTA Wiktorii Azarence (nr 24.) 7:6 (7-5), 4:6, 3:6 w drugiej rundzie turnieju rangi WTA 1000 na kortach ziemnych Foto Italico w Rzymie.

Poznanianka w tegorocznej edycji Internazionali BNL d’Italia startuje jeszcze w deblu razem z Chinką Shuai Zhang. Ich pierwszymi rywalkami będą w sobotę Mirra Andriejewa i Wiera Zwonariewa, a na zwyciężczynie już czeka amerykańsko-australijska para numer trzy w drabince Coco Gauff i Erin Radclife.

Magdalena Fręch

Natomiast w 2. rundzie odpadła Magdalena Fręch, która dzisiaj uległa trzeciej tenisistce świata Amerykance Coco Gauff 3:6, 3:6.