POLSKA

Rzeszów. Szczepienia 20-latków poza kolejnością. „Czy rząd nam o czymś nie mówi?”

Koronawirus w Polsce

Skandal w Rzeszowie! Nagle umożliwiono bez wcześniejszej rejestracji szczepienia poza kolejnością w mieście, w którym za chwilę odbędą się wybory…

Przypominamy, że Podkarpacie to bastion PiS-u. Obrzydliwe jest to, że partia ta cały czas „po trupach” dąży do osiągnięcia politycznych dla siebie korzyści.

2 i 3 kwietnia w Rzeszowie kto dowiedział się o tym mógł bez kolejki, z ulicy przyjść i zaszczepić się przeciwko Covid-19. Byli to także 20 i 30-latkowie!

Mówi się, że to niby z powodu kończącej się ich ważności, a raczej rozmrożonych szczepionek byli zmuszeni do ich podania chętnym osobom. Prawdopodobnie chodzi tutaj o drugie dno. 9 maja mają odbyć się tam przedterminowe wybory na prezydenta miasta. Jednym z kandydatów jest Marcin Warchoł (do niedawna członek Solidarnej Polski), który deklaruje się jako kandydat niezależny, ale ma poparcie Solidarnej Polski. Zaś wojewoda podkarpacka Ewa Leniart jest kandydatką PiS-u na prezydenta Rzeszowa.


– 3 kwietnia Pfizerem można się było zaszczepić bez zapisów i e-skierowania w przynajmniej dwóch miejscach na Podkarpaciu. Zdjęcia z Rzeszowa, przed jednym z punktów szczepień. Szczepią każdego chętnego. Pfizerem. Czy rząd nam o czymś nie mówi?

Panie Dworczyk chciałbym się dowiedzieć dlaczego system dystrybucji szczepionek się zapchał i groziła ich utylizacja!? „Można złożyć zamówienie na dodatkową dostawę szczepionek Pfizera. Warunek: dostawa 2 kwietnia, szczepienia 3 i 4 kwietnia.” – powiedział poseł KO Dariusz Joński.

– Nie jest problemem to, że Rzeszowie jest już 50% zaszczepionych. Problemem jest to, że w całej Polsce to 11%. Czy wybory muszą być w całej Polsce, żeby rząd przez chwile działał dobrze? Straszne – stwierdził Cezary Tomczyk, poseł KO.

Co ciekawe wg ulotki Pfizera termin ważności szczepionki zamrożonej to 6 miesięcy, rozmrożonej 5 dni. Dlaczego dla Rzeszowa rozmrożono tak wiele?

Wciąż w całej Polsce wiele osób 70+ czeka na swoje terminy na szczepienia…

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button