CIEKAWOSTKI

Runmageddon w Trójmieście. Nadmorskie trasy z morderczymi przeszkodami w Gdańsku

Runmageddon w Gdańsku

Najbardziej ekstremalny bieg przez przeszkody Runmageddon opanowa całe Trójmiasto.

Gościł już w Gdyni, Sopocie a teraz zawita do Gdańska. Pierwszy raz w Trójmieście pracownicy lokalnych przedsiębiorstw będą mieli okazję wystartować w Runmageddonie Biznes Szlachetna Paczka. W dniach 15–16 września 2018 areną zmagań startujących śmiałków staną się nadmorskie oraz leśne tereny Gdańska.

Uczestnicy pierwszego Runmageddonu w Gdańsku będą mogli konkurować na kilku dostępnych dystansach. Dla osób dorosłych przewidziano trzy wersje biegu o zróżnicowanej długości oraz ilości przeszkód: najkrótszy, 3-kilometrowy Intro z ponad 15 przeszkodami, odbywający się na dystansie 6-kilometrów Rekrut z minimum 30 przeszkodami oraz 12-kilometrowy Classic z co najmniej 50 przeszkodami.

– Bardzo się cieszymy, że tegoroczna jesienna, nadmorska edycja biegu odbędzie się w Gdańsku. Runmageddon to kolejna wielka impreza biegowa, odbywająca się w naszym mieście, którą Gdańsk wspiera finansowo. Mamy szczęście być miastem o zróżnicowanym krajobrazie, bardzo dobrej infrastrukturze biegowej i doświadczeniu w organizacji imprez biegowych. – mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

– Uczestnicy naszego biegu, bardzo lubią nadmorskie trasy, dlatego cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy wrócić nad nasze piękne morze. Tym razem, po raz pierwszy w historii bieg odbędzie się w Gdańsku. Jesteśmy zadowoleni, że przedstawiciele miasta zdecydowali się podjąć wraz z nami to wyjątkowe sportowe wyzwanie. Fanów biegów ekstremalnych, którzy na Runmageddon Gdańsk przyjadą z całej Polski czeka niezwykłe doświadczenie. Serdecznie zapraszam również kibiców, dla których także przygotowaliśmy wiele atrakcji. – powiedział Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.

Podczas gdańskiej edycji Runmageddonu, przedsiębiorstwa będą mogły wesprzeć wspaniałą inicjatywę jaką jest Szlachetna Paczka.

5 osobowe zespoły pracownicze będą mogły wystartować w Runmageddon Biznes Szlachetna Paczka. Formuła biznesowego biegu została stworzona z myślą o integracji pracowników poprzez wspólne pokonywanie ekstremalnego wyzwania. Dochód ze sprzedaży pakietów startowych biznesowej formuły przekazywany jest na rzecz Szlachetnej Paczki, jednego z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. W formule biznesowego biegu zespoły pracownicze wspólnie pokonują trzykilometrową trasę najeżoną ponad 15 przeszkodami, biegną razem dla szczytnego celu.

Podczas Runmageddonu Gdańsk, organizator nie zapomniał również o młodszych śmiałkach, dla których przygotuje dwie formuły: Młodzież po 16 roku życia, za osobistą zgodą prawnego opiekuna może wziąć udział w formule Intro (3 km, 15 przeszkód). Zaś dla dzieci w wieku 4-11 lat przygotowana będzie specjalna trasa KIDS licząca 1 kilometr, naszpikowana około 10 przeszkodami.

Jak zawsze organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby umilić czas uczestnikom, ich bliskim oraz przybyłym kibicom. Na wszystkich gości, oprócz tras biegowych, czekać będzie pełne atrakcji Miasteczko Kibica.

Ekstremalne trasy, najdłuższa morska przeprawa i debiuty przeszkód, to czeka uczestników Runmageddonu Gdańsk.

Kąpiele w morzu, tarzanie w piasku, a także dziesiątki katorżniczych przeszkód, tak zapowiada się pierwsza edycja ekstremalnego biegu z przeszkodami Runmageddon w Gdańsku.

Fani ekstremalnej morskiej przygody szykują już formę do Runmageddonu. Na listach startowych zapisanych jest już ponad 5500 uczestników. W tym 35 procent kobiet i 65 procent mężczyzn. Około 1000 osób to reprezentaci miasta gospodarza – Gdańska. Chcąc wzbudzić ciekawość planujących start uczestników, organizator zdradza lokalizację tras ekstremalnego biegu. Akcja weekendu z Runmageddonem rozgrywać się będzie w Parku Reagana oraz na pobliskiej plaży. W środkowej części parku, tuż przy ulicy Dąbrowszczaków stanie Miasteczko Kibica wraz z liniami startu i mety.

Trasy Runmageddonu

Uczestnicy najkrótszego dystansu Intro biec będą 3 kilometry po terenie parku i pokonają ponad 15 przeszkód. Pokonają pętle z obciążeniem, dywany z opon. Przeciskać się będą przez porodówkę i czołgać pod zasiekami. Sprawdzą umiejętność wspinania się na Ukośną i poczują się jak bohaterowie komiksów, pokonując łańcuchy w X-man’ie.
Startujący w Rekrucie dziennym, jak i nocnym, w formule 6 kilometrów z ponad 30 przeszkodami, na początku ruszą trasą formuły Intro, a następnie pobiegną w stronę plaży i tam czekać ich będzie najdłuższa, bo jednokilometrowa morska przeprawa. Wbiegną do wody, by pokonać pionowe ścianki, przeczołgają się przez czarne rury zwane jelitami i piaszczyste zasieki. Sprawdzą swoją siłę pokonując pętle z pieskiem, czyli umocowanym na linie kamieniem. Przemoczeni, ze smakiem soli i piasku w ustach wrócą znów na końcówkę trasy Intro, która doprowadzi ich do mety.
Ekstremalna przygoda uczestników Classica (12 km i ponad 50 przeszkód) rozpocznie się podobnie jak kolegów z krótszego dystansu. Jednak ich trasa będzie znacząco dłuższa sięgać będzie aż do terenów Parku Brzeźnieńskich im. Haffnera. Startujący kilkukrotnie wbiegną na plażę i do morza. Czekać ich będzie prawdziwa morska przeprawa oraz głębokie doły. Pokonywać będą skomplikowany gąszcz lin Wdowy, Poręcze Wąskie, Poręcze Szerokie. Wespną się na Wariata, przejdą przez Tybetański Mostek i zdobędą szczyty Komandosa.
Podczas ekstremalnego weekendu w sportowej zabawie będą mogły wziąć udział także dzieci w wieku 4-11 lat, dla których przygotowana zostanie specjalna trasa Runmageddonu Kids. Mali bohaterowie pokonają odcinek 1 kilometra najeżony ponad 10 przeszkodami.

Przeszkodowe debiuty i atrakcje dla kibiców

Swój debiut na Pomorzu będą miały też takie konstrukcje Runmageddonu jak: Flying Monkey – przeszkoda z zawieszonymi drążkami, którą da się pokonać tylko, przeskakując z drążka na drążek za pomocą rąk. Killer Plank – zawieszona poziomo drewniana belka, wzdłuż której Runmageddończyk przemieszcza się tak długo, aż na jej końcu uderzy ręką w dzwonek. Kołkosznikov imponująca pionowa ściana, którą zdobywa się poprzez wspinaczkę z użyciem kołków. Przeszkodę można pokonać tylko za pomocą rąk.

Przechodnie, rodziny startujących oraz fani ekstremalnej zabawy będą mogli spędzić miło czas w Miasteczku Kibica, w którym nie zabraknie wyzwań dla dorosłych i zabaw dla dzieci. Partner biegu Haier zaprosi do sprawnościowego challenge’u śmiałków, którzy będą mieć ochotę na spacer po równoważni z tosterem na głowie lub wykonanie martwego ciągu z pralką. Renault zaprosi dzieci do specjalnie dla nich przygotowanej strefy z konkursami. Samsung umożliwi przetestowanie wirtualnego świata za pomocą okularów VR. Kubuś przygotuje ulubioną dziecięcą atrakcję – Dmuchaniec, po której mali fani Runmageddonu będą mogli wspinać się, skakać i zjeżdżać. Łomża zaproponuje obecnym chwilę odpoczynku na leżakach w Strefie Chillout.
Zapisy
Do startu w Runmageddonie można zapisać się poprzez stronę internetową: https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-gdansk-15-09-2018 do dnia 13 września do godziny 14:00. Po tym terminie zapisy będą możliwe w Biurze Zawodów na terenie eventu.
(Runmageddon w Trójmieście – fot. org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button