RÓŻNOŚCI

Runmageddon Silesia. Ekstremalna nowość – Bieg 12H

Runmageddon - Bieg 12 H

Nie lada wyzwanie czekać będzie na uczestników Runmageddonu Silesia JSW S.A.

Organizator po raz pierwszy zaprosi ich do startu w wymagającej i jeszcze bardziej ekstremalnej formule Biegu 12 h. To będą pierwsze tego typu zawody, które nie dość, że trwać będą 12 godzin, to odbędą się na terenie, zwyczajowo niedostępnym – w Kopalni Węgla Kamiennego „Knurów-Szczygłowice” Ruch „Szczygłowice”.

W ciągu 12 godzin, około 100 osób podejmie się pokonania jak największej liczby okrążeń formuły Classic czyli 12 kilometrów najeżonych 50 przeszkodami. Jak poradzą sobie z tym zadaniem startujący?

– Przewidujemy, że najlepsi zawodnicy w ciągu 12 godzin zdołają przebiec dystans Classic’a przynajmniej 5 razy. Większość uczestników podczas tego czasu zrobi 3 pętle. To będzie naprawdę wymagające sportowe wyzwanie, dlatego w sposób szczególny zadbamy o startujących. Mogą liczyć na punkty regeneracyjne i ciepły posiłek. – mówi dyrektor Runmageddon Silesia Eryk Winiarski. – Pierwszy raz zaprosimy Runmageddończyków do wzięcia udziału w takiej konkurencji i cieszymy się, że możemy to właśnie zorganizować na terenie kopalni, gdyż to zapewni im maksimum wrażeń – dodaje.

Podczas kończącego wakacje weekendu chętni będą mogli zmierzyć się także z innymi, znanymi już formułami: INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) w niecodziennym górniczym klimacie. Wyzwanie sportowe przewidziano także dla najmłodszych. W sobotę 31 sierpnia, dzieci w wieku od 4-11 lat zmierzą się z dedykowaną im trasą KIDS (1 km, 10 przeszkód). Natomiast młodzież (12-15 lat) będzie mogła spróbować swoich sił pokonując dwukilometrowe wyzwanie, które urozmaici aż 15 różnych przeszkód.

Więcej informacji o evencie oraz zapisy dostępne są na stronie: https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-silesia-jsw-s-a-31-08-2019
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button