CIEKAWOSTKI

Runmageddon Siedlce. Finał ekstremalnego biegu w 2018 roku!

Runmageddon Siedlce

Już w weekend 17-18 listopada br. Siedlce staną się centrum ekstremalnej rozrywki.

Ponad 1700 osób weźmie udział w dwudniowym Runmageddonie, a wśród nich mieszkańcy Siedlec i okolic, Runmageddończycy z całej Polski, oraz zawodowi biegacze przeszkodowi.

Przygotowania do najbardziej ekstremalnego wydarzenia jesieni już trwają. Przy stadionie miejskim Inżynierowie Runmageddonu stawiają przeszkody i wytyczają trasy. Przygotowują ekstremalne wyzwanie dla odważnych uczestników Runmageddonu, który rozpocznie się już w najbliższą sobotę. Tego dnia o godzinie 9:00 wystartują pierwsi uczestnicy serii Elite formuły Rekrut, którzy będą mieli do pokonania dystans sześciu kilometrów najeżony ponad 30 przeszkodami. Tuż po nich, rozpoczną się serie Open tej samej formuły, które startować będą co 15 minut. Od godziny 10:00 do 12:40 dzieci w wieku 4-11 lat będą mogły sprobować swoich sił w Runmageddonie Kids. Wystartują w trzech kategoriach wiekowych: 4–5 -latkowie pobiegną o godzinie 11:00 i 12:00, 6-8 -latkowie o 11:20, 12:20, a 9-11 -latkowie o: 10:40, 11:40, 12:40. Debiutanci, którzy chcieliby poznać smak ekstremalnej zabawy będą mogli wystartować o godzinie 13:00 w formule Intro, czyli trzykilometrowym dystansie z ponad 15 przeszkodami. Tego dnia o godzinie 12:00 na starcie Runmageddonu staną także samorządowcy, którzy zmierzą się w II Mistrzostwach Polski Samorządowców.

Niedziela, upłynie pod znakiem startów finałowych. Ich uczestnicy mierzyć się będą z dystansem 10 kilometrów najeżonym ponad 50 przeszkodami. O godzinie 9:00 rozpocznie się Finał Ligi Runmageddonu. Pierwszymi startującymi będą biegacze serii Elite, którzy rywalizować będą o tytuł Mistrza Polski Runmageddonu. Od godziny 9:30-11:30 trwać będą starty serii Open Finału Ligi, czyli Runmageddończyków, którzy walczą o najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej Runmageddonu.

Mistrzowie na starcie Finału Runmageddonu

Ponad 1000 osób wystartuje w niedzielę 18 listopada br. w Finale Ligi Runmageddonu. Na starcie ostatniej, tegorocznej edycji ekstremalnego biegu z przeszkodami pojawią się mistrzowie świata, Europy w biegach ocr-owych oraz Runmageddończycy, którzy w tym roku pokonali przynajmniej jeden Runmageddon.

Już w weekend najwytrwalsi i najlepiej przygotowani Runmageddończycy rywalizować będą na dziesięciokilometrowym dystansie Finału Ligi Runmageddonu i III Mistrzostw Polski Biegów Przeszkodowych, najeżonym 50 przeszkodami. Wśród nich pobiegną najlepsi z najlepszych biegaczy ocr-owy. Swój start potwierdziła Małgorzata Szaruga, czterokrotna medalistka Mistrzostw Świata OCR w Kanadzie, a także mistrzyni Polski Runmageddon 2016, wicemistrz świata w biegach przeszkodowych na 15 km, w kategorii wiekowej 25-29 Wojciech Sobierajski oraz Sebastian Kasprzyk, wicemistrz Europy w kategorii wiekowej 19-24 na dystansie 15 km. W finale zobaczyć będzie można zeszłorocznego zdobywcę drugiego miejsca w mistrzostwach Runmageddonu Andrei Arsentsyeu. Na starcie nie zbraknie też ubiegłorocznego mistrza Piotra Jastrzębskiego, wielokrotnego uczestnika biegów przeszkodowych startującego nie tylko w Polsce, ale także w Mistrzostwach Europy w Dani oraz Mistrzostwach Świata w Londynie. W tym roku Piotr pokonał już sześć Runmageddonów, a ten najważniejszy w Siedlcach będzie jego siódmym startem. – Runmageddon był dla mnie pierwszym biegiem przeszkodowym w Polsce. Co roku staram się jeździć na różne biegi, nie tylko w Polsce i bezapelacyjnie Runmageddon jest jednym z najlepiej zorganizowanych. Pod wieloma względami jest to bieg topowy zarówno w Polsce jak i Europie. – mówi Piotr i dodaje: – Moja motywacja do startów to potrzeba rywalizacji. W przypadku Runmageddonu smaczku dodaje aspekt survivalowy biegu. Dzięki temu wielu startujących ma możliwość sprawdzenia się w ciężkich warunkach: wodnych, błotnych i terenowych. W połączeniu z kilkoma przeszkodami technicznymi zabawa staje się jeszcze bardziej atrakcyjna – przyznaje Piotr.

Finał Ligi Runmageddonu rozpocznie się w niedziele o godzinie 9:00. W pierwszych dwóch seriach, wśród uczestników serii Elite rozegrane zostaną III Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych. Od godziny 9:30 do 11:30 trwać będzie Finał Ligi Runmageddonu, w którym na starcie co 15 minut pojawiać się będą Runmageddończycy startujący w serii Open. Oficjalna dekoracja zwycięzców Finału Ligi oraz III Mistrzostw Runmageddonu przewidziana jest na godzinę 13:30.

Ekstremalne Starcie Samorządowców

Wielka szansa na sprawdzenie siły i charakteru czeka samorządowców podczas Runmageddonu Siedlce. W dniu 17 listopada pracownicy urzędów miast, gmin, starostw powiatowych i urzędów marszałkowskich oraz prezydenci, burmistrzowie i wójtowie będą mogli podjąć się wyzwania z Runmageddonem i wystartować w II Mistrzostwach Polski Samorządowców.

Startujący w mistrzostwach podejmą wyzwanie pokonania 6 kilometrowego dystansu formuły Rekrut, najeżonego ponad 30 przeszkodami. Będzie to dla nich prawdziwy test siły i charakteru. Samorządowcy sprawdzą swoją zwinność przebiegając po drewnianej konstrukcji z dziurami, zwaną „Kratownica górą”, pokonają „Atak Szczytowy” czyli skośnie ustawione ściany, a także odcinek z obciążeniem – „Pętlę z belkami”. Będą mogli również przetestować swoją gibkość na „Poznańskich Koziołkach”, zmyślnych przeszkodach zbudowanych z desek, a ich umiejętność czołgania zweryfikowana zostanie przez „Zasieki”. Swoją skoczność sprawdzą przeskakując głębokie doły i wskakując na pionowe ściany. Po pełnym emocji starcie wszyscy uczestnicy będą mogli skorzystać z pryszniców z ciepłą wodą oraz ciepłej przekąski w strefie VIP. II Mistrzostwa Polski Samorządowców rozpoczną się o godzinie 12:00, a ceremonia medalowa planowana jest na godzinę 15:00.

– Dla mnie Runmageddon to taka szkoła przetrwania, walka ze sobą, ale także wspaniali ludzie i niezapomniane przeżycie – mówi Krystyna Golec ze Starostwa Powiatowego w Chełmie. Bartek Szczęsny z Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie opisuje Runmageddon jako niezapomnianą przygodę, która wciąga, mówi: – Myślę, że Runmageddon daje możliwość sprawdzenia siebie i swoich umiejętności. Każdy „żółtodziób” i „świeżak” sam przyzna po biegu, że właśnie dokonał czegoś czego nigdy nie spodziewał się dokonać, a apetyt na kolejny start rośnie w miarę biegu. Jeszcze 2 lata temu sam nie przypuszczałem, że pokonam „Multiriga” i będę podwójnym weteranem Runmageddonu. A jednak się udało! Co tu długo mówić, Runmageddon to stan umysłu, a jego uczestnicy to jedna wielka pozytywnie zakręcona rodzina.- mówi wielokrotny uczestnik biegu. Michał Kuś z Kędzierzyna-Koźle zauważa, że Runmageddon dostarcza wiele radości: – Kilkanaście startów w Runmageddonie i wszystko staje się proste. Nie jestem ambasadorem marki, ale uwierzcie mi, że spośród wielu organizatorów biegów przeszkodowych Runmageddon dostarcza najwięcej zabawy. To tak genialne proste. Ubaw po pachy. Na legalu możesz utaplać się po szyję w błocie, pohuśtać na linie, zmoczyć buty, podrzeć gacie na płocie, wdrapać na ścianę. – mówi Michał. – W Runmageddonie warto wystartować z kilku powodów. Po pierwsze to niesamowita zabawa i wspaniałe wspomnienia, po drugie jak przetrwasz Runmageddon to tak naprawdę przetrwasz wszytko. Po trzecie, kiedy obolały i przemarznięty po pas brodzisz w wodzie masz okazję poznać prawdziwego samego siebie, dlatego polecam.- dodaje Ireneusz Korkosz ze Starostwa w Chełmie.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button