RÓŻNOŚCI

Runmageddon Kaukaz 2019. Malownicza Gruzja miejscem walki na morderczej trasie

Runmageddon Kaukaz 2019

Runmageddon to największy w Polsce i najbardziej ekstremalny w Europie cykliczny bieg przez przeszkody.

W ciągu 5 lat działalności Runmageddonu w biegach wystartowało ponad 200 tysięcy zawodników, a zagraniczne edycje przyciągnęły uczestników z Wielkiej Brytanii, Szwecji, Włoch, Danii i Gruzji. Ubiegłoroczny sukces Runmageddonu Kaukaz zachęcił organizatorów do ponownego odwiedzenia gruzińskiej krainy. W dniach 21-27 września, pojawią się tam zawodnicy, którzy chcą przeżyć przygodę sportową życia w tym mistrz olimpijski Robert Korzeniowski.

W dwóch poprzednich zagranicznych edycjach Runmageddonu Global organizowanych na Saharze i Kaukazie udział wzięło kilkunastu Europejczyków w tym profesjonalnych sportowców. W Runmageddon Sahara’18 pobiegł były piłkarz Liverpool’u i Realu Madryt Jerzy Dudek, zaś w tegorocznej ultramaratonka, zwyciężczyni Wings for Life Dominika Stelmach. Na starcie drugiej, wrześniowej edycji kaukaskiego biegu z przeszkodami swój udział potwierdził czterokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski.

Mimo, że Runmageddon Global przyciąga profesjonalnych sportowców, startu w nim może podjąć się każda osoba, która kocha sport i nie boi się wysiłku. Zagraniczne edycje biegów z przeszkodami kierowane są zwłaszcza do zawodników uprawiających cross fit, biegi ocr, ultra running lub chcą połączyć sport z turystyką.

Katarzyna Glinka pokonała Runmageddon Kaukaz 2018 (fot. org.)

Runmageddon Kaukaz 2019 odbędzie się w jednym z najpiękniej położonych rejonów Gruzji Mccheta-Mtianetia. Okolica położona na północ od stolicy Gruzji Tibilisi dostarczy zawodnikom nie tylko adrenaliny i porządnej dawki wysiłku, ale także pięknych widoków. To właśnie wyjątkowe krajobrazy były najczęściej wspominane przez uczestników biorących udział w poprzedniej edycji, którzy zgodnie przyznali, że dla takich widoków warto się zmęczyć.

Trasy poprowadzone zostaną przez okolice narciarskiej miejscowości Gudauri, miejski region Stepacminda i góry Kazbek. Nowością tegorocznego biegu w Gruzji będą dystanse poprowadzone przez spektakularną Dolinę Truso. Słynący z soczyście zielonych polan, źródeł mineralnych i żółto czerwonych skał osadowych stanie się miejscem walki o każdy kolejny kilometr morderczej trasy.

Organizator Runmageddonu Kaukaz oprócz profesjonalnie przygotowanych tras gwarantuje swoim uczestnikom pełną opiekę logistyczną na miejscu. Pakiet obejmuje nie tylko nocleg, ale także transport w trakcie eventu na terenie Gruzji, wyżywienie – w tym diety specjalistyczne, opiekę medyczną oraz spersonalizowany pakiet startowy. Niezapomniane emocje to ostatni i najważniejszy element oferty.

Tego sportowego wydarzenia roku nie można pominąć! Zapisy nadal trwają >>> https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-kaukaz-21-09-2019
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button