PIŁKA NOŻNA

Rozstrzygnięcia w Futsal Ekstraklasie. Rekord Bielsko-Biała mistrzem! „Kostek” królem strzelców

Rozgrywki Futsalu

Komisja ds. Futsalu i Piłki Plażowej PZPN podjęła decyzje w sprawie zakończenia rozgrywek Ekstraklasy Futsalu w sezonie 2020/2021.

Uzgodniono, że w sezonie 2020/2021 w Ekstraklasie Futsalu weźmie udział 18 zespołów, tj.

  • 14 klubów Ekstraklasy Futsalu w sezonie 2019/2020,
  • 2 kluby, które zajęły pierwsze miejsca w tabelach końcowych poszczególnych grup 1. Ligi Futsalu w sezonie 2019/2020, tj. KS Futsal Team Brzeg i LSSS Lębork,
  • 2 kluby, które zajęły drugie miejsca w tabelach końcowych poszczególnych grup 1. Ligi Futsalu w sezonie 2019/2020, tj. KS Berland Komprachcice i AZS UW Wilanów.

Drużyny mogą wziąć udział w rozgrywkach Ekstraklasy Futsalu w sezonie 2020/2021, jeśli otrzymają licencje na udział w tej klasie rozgrywkowej.

Kolejność drużyn w tabelach końcowych obu grup 1 Ligi Futsalu ustalono zgodnie z odpowiednimi postanowieniami art. 9 Regulaminu Rozgrywek o Mistrzostwo I Ligi Futsalu.

Mistrzem został Rekord Bielsko-Biała

Rekord Bielsko-Biała po raz czwarty z rzędu (piąty w historii) sięgnął po mistrzostwo Polski i po raz kolejny zapisał się złotymi zgłoskami w futsalowych annałach. Obecny sezon zakończył się po 18. kolejkach z powodu epidemii koronawirusa, a bielszczanie mieli już na tym etapie rozgrywek 13 punktów przewagi nad wiceliderem z Lubawy.

Futsaliści Gatty Zduńska Wola ostatecznie zakończyli rozgrywki z brązowym medalem.

Mateusz Kostecki „Kostek” po raz pierwszy w karierze sięgnął po koronę króla strzelców Futsal Ekstraklasy. W 17 meczach zdobył 24 gole i był prawdziwym postrachem golkiperów.

Poznaliśmy czterech beniaminków

Zgodnie z decyzją Polskiego Związku Piłki Nożnej dotyczącej awansów do najwyższego szczebla rozgrywek, do Futsal Ekstraklasy weszły zespoły Gredaru Brzeg, Teamu Lębork, AZS Uniwersytet Warszawski oraz Berlandu Komprachcice.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button