PIŁKA NOŻNA

Rozstrzygnięcia w Futsal Ekstraklasie. Rekord Bielsko-Biała mistrzem! „Kostek” królem strzelców

Rozgrywki Futsalu

Komisja ds. Futsalu i Piłki Plażowej PZPN podjęła decyzje w sprawie zakończenia rozgrywek Ekstraklasy Futsalu w sezonie 2020/2021.

Uzgodniono, że w sezonie 2020/2021 w Ekstraklasie Futsalu weźmie udział 18 zespołów, tj.

  • 14 klubów Ekstraklasy Futsalu w sezonie 2019/2020,
  • 2 kluby, które zajęły pierwsze miejsca w tabelach końcowych poszczególnych grup 1. Ligi Futsalu w sezonie 2019/2020, tj. KS Futsal Team Brzeg i LSSS Lębork,
  • 2 kluby, które zajęły drugie miejsca w tabelach końcowych poszczególnych grup 1. Ligi Futsalu w sezonie 2019/2020, tj. KS Berland Komprachcice i AZS UW Wilanów.

Drużyny mogą wziąć udział w rozgrywkach Ekstraklasy Futsalu w sezonie 2020/2021, jeśli otrzymają licencje na udział w tej klasie rozgrywkowej.

Kolejność drużyn w tabelach końcowych obu grup 1 Ligi Futsalu ustalono zgodnie z odpowiednimi postanowieniami art. 9 Regulaminu Rozgrywek o Mistrzostwo I Ligi Futsalu.

Mistrzem został Rekord Bielsko-Biała

Rekord Bielsko-Biała po raz czwarty z rzędu (piąty w historii) sięgnął po mistrzostwo Polski i po raz kolejny zapisał się złotymi zgłoskami w futsalowych annałach. Obecny sezon zakończył się po 18. kolejkach z powodu epidemii koronawirusa, a bielszczanie mieli już na tym etapie rozgrywek 13 punktów przewagi nad wiceliderem z Lubawy.

Futsaliści Gatty Zduńska Wola ostatecznie zakończyli rozgrywki z brązowym medalem.

Mateusz Kostecki „Kostek” po raz pierwszy w karierze sięgnął po koronę króla strzelców Futsal Ekstraklasy. W 17 meczach zdobył 24 gole i był prawdziwym postrachem golkiperów.

Poznaliśmy czterech beniaminków

Zgodnie z decyzją Polskiego Związku Piłki Nożnej dotyczącej awansów do najwyższego szczebla rozgrywek, do Futsal Ekstraklasy weszły zespoły Gredaru Brzeg, Teamu Lębork, AZS Uniwersytet Warszawski oraz Berlandu Komprachcice.

Tagi
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

avatar
Back to top button
Close