FILM I SERIALEMUZYKA

Roksana Węgiel zaprasza do „Tajemniczego ogrodu” TELEDYSK

Nowy utwór promujący najnowszą adaptację „Tajemniczego ogrodu”

„Tajemnice” Roksany Węgiel to nowy utwór promujący najnowszą adaptację „Tajemniczego ogrodu”.

W polskiej wersji językowej usłyszymy Roksanę Węgiel, Wojciecha Malajkata oraz Antka Scardinę.

Oscarowa obsada, niezwykła oprawa wizualna i scenariusz wierny książce, ale skrojony na miarę współczesnego widza, czyli „Tajemniczy ogród”.

Roksana Węgiel – 15-latka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych!

Roksana została triumfatorką Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018 zdobywając pierwsze, historyczne zwycięstwo dla Polski. Nagranie występu, którym zwyciężyła w Junior Eurovision Song Contest oraz teledysk do utworu „Anyone I Want To Be” biło rekordy popularności w serwisie YouTube i łącznie obejrzało je ponad 50 mln osób.

„Tajemnice” to kolejny singiel Roksany. Utwór skomponowany został przez Marcina Pawłowskiego (PAwbeats), a za tekst piosenki odpowiada sama Roksana oraz Marcin Pawłowski i Bartosz Zimiński powstał specjalnie do filmu „Tajemniczy ogród”.

Tym razem za jakość, rozmach i nowatorskie podejście odpowiada producent takich widowisk jak „Harry Potter”, „Paddington” oraz „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”.

Zobacz zwiastun filmu „Tajemniczy ogród”

Gdy dziesięcioletnia osierocona Mary przybywa do tajemniczej posiadłości w Yorkshire, by zamieszkać ze swym unikającym ludzi wujem i jego bardzo zasadniczą gospodynią, nie może nawet podejrzewać, że właśnie zaczyna się najbardziej niezwykła przygoda jej życia. Mimo surowych zakazów, Mary zaczyna poznawać ukryte zakątki posiadłości, by wkrótce trafić na fantastyczny i ogromny ogród. To tu, wraz z miejscowymi chłopcami Dickonem i Colinem oraz bezpańskim, uroczym psiskiem, dziewczynka odkryje moc wyobraźni, przyjaźni i odwagi.

Nietrudno pojąć, co sprawia, że wydana po raz pierwszy w 1911 roku powieść Frances Hodgson Burnett jest wciąż uwielbiana zarówno przez młodych, jak i nieco starszych czytelników z całego świata. Historia niekochanej, a przez to agresywnej oraz egocentrycznej dziesięciolatki, która odkrywa miłość i przyjaźń w ogarniętej żałobą brytyjskiej posiadłości, opowiada o uzdrawiającej sile i pięknie dziecięcej wyobraźni i przypomina ludziom o tym, co w nich najlepsze. Nietrudno też zrozumieć, dlaczego powieść Burnett doczekała się od premiery trzech kinowych ekranizacji, czterech telewizyjnych adaptacji (w tym jednej w wersji anime!), broadwayowskiego musicalu oraz dziesiątek przedstawień teatralnych. W ten sposób artyści z całego świata dzielili się własnymi wyobrażeniami na temat tego, jak wygląda, pachnie u smakuje ta historia, a także znajdujący się w jej centrum „tajemniczy ogród”, miejsce zwyczajne i zarazem wyjątkowe.

Od ostatniej filmowej ekranizacji minęło ponad ćwierć wieku, dlatego producent David Heyman, który nadzorował przekładanie na język magii kina powieści o Harrym Potterze oraz uroczym misiu Paddingtonie, postanowił, że nadszedł czas, by przedstawić „Tajemniczy ogród” kolejnemu pokoleniu młodych widzów. Nakręcony w tradycyjnym duchu i zarazem z całą mocą wizualną, na jaką pozwala współczesna technologia, „Tajemniczy ogród” A.D. 2020 zabierze publiczność w niezwykłą przygodę, jaką przeżyć można wyłącznie w ciemnej sali kinowej. Nowa ekranizacja staje się dla dzieci i młodzieży na różnych szerokościach geograficznych tym, czym „Tajemniczy ogród” Agnieszki Holland był i wciąż jest dla pokolenia dzisiejszych 30-latków i 40-latków, a film dopiero niedawno rozpoczął swój pochód po światowych kinach.

„Tajemniczy Ogród” (fot. pras.)

W polskiej wersji językowej:

Główna rola dziewczęca – Roksana Węgiel

Główna rola męska – Wojciech Malajkat

OBSADA:

Colin Firth („Jak zostać królem” – OSCAR®, „Mamma mia!”,

„Samotny mężczyzna”, „Dziennik Bridget Jones”)

Julie Walters („Paddington”, „Mamma Mia!”, „Brooklyn”,

„Harry Potter i Insygnia Śmierci”)

Dixie Egerickx („Geniusz” – serial, “Patrick Melrose” – serial)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Back to top button