ŚWIAT

Robert Biedroń spotkał się z premier Marin Sanną. Finlandia pomoże Polkom w legalnej i darmowej aborcji

Finlandia

Lewica wynegocjowała porozumienie w zakresie darmowej aborcji dla Polek w Finlandii.

Gabinet Sanny Marin zapewnił polską delegację, że Finlandia pomoże Polkom w dostępie do ich podstawowych praw.
Po otrzymaniu zgody nasze rodzime partie „Nowa Lewica” i „Socjaldemokratyczna Partia Finlandii” (Social Democratic Party of Finland) rozpoczynają rozmowy o szczegółach technicznych. Do finalizacji postulatu dojdzie w nowej kadencji fińskiego rządu.

„Pragnę wyrazić solidarność z wszystkimi kobietami w Polsce. Macie moje pełne wsparcie” – mówiła szefowa fińskiego rządu Sanna Marin. Jak zapewniła, kwestia dostępności aborcji dla Polek będzie jedną z wielu ważnych spraw, którymi zajmie się zaraz po wyborach, które w Finlandii odbędą się w kwietniu.

„Jedyna rzecz, o którą proszę to solidarność z kobietami w Polsce, które pozbawione są podstawowych praw” – mówił podczas spotkania z Sanną Marin Robert Biedroń lider delegacji Lewicy.

– Apelujemy o to, by Finlandia podobnie jak niektóre państwa członkowskie, wsparła instytucjonalnie organizacje, które oferują kobietom z Polski darmową aborcję – mówił współprzewodniczący Nowej Lewicy. Jako przykład podał Belgię, która przekazuje rocznie kilkanaście tysięcy euro na organizacje pozarządowe, które wspierają potrzebujące Polki.

Premier Finlandii Marin Sanna i Robert Biedroń (fot. Lewica)

„Konieczna jest standaryzacja praw kobiet, tak by wszystkie Europejki mogły cieszyć się pełnią praw, o to walczę na co dzień jako Przewodniczący Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia w Parlamencie Europejskim” – zapewnił Robert Biedroń.

Politycy i polityczki Lewicy pogratulowali premier Marin kolejnego kroku, który pozwoli Finlandii wejść do NATO. Podczas spotkania polskiej delegacji Lewicy, dyskutowano także na temat dyskryminacji osób LGBT w Polsce, praworządności i fińskim modelu edukacji.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. A co jeżeli płód będzie się utożsamiał że jest homoseksualistą/ką? jak można zabić przyszłego geja albo lesbijkę?!? Przecież to jest morderstwo zabijać geja albo lesbijkę!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button