POLSKA

Robert Bąkiewicz: „Marsz Niepodległości odbędzie się”. Mimo zakazu. Zbigniew Ziobro składa skargę do SN

11 listopada

Robert Bąkiewicz, organizator Marszu Niepodległości mimo jego zakazu zapewnia, że 11 listopada na pewno odbędzie się to zgromadzenie w Warszawie.

Apeluje do uczestników o unikanie prowokacji.

– Samo zachowanie pana Trzaskowskiego to już jest prowokacja i działanie, które potem w trakcie samego Marszu ma doprowadzić do grubych prowokacji. My się na to oczywiście przygotowujemy, współpracujemy z polską Policją, która ewentualne ryzyka prowokacji w trakcie Marszu będzie neutralizować – stwierdził Robert Bąkiewicz

Ziobro i jego Skarga Nadzwyczajna

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro złożył do Sądu Najwyższego Skargę Nadzwyczajną na postanowienie Sądu Apelacyjnego w sprawie Marszu Niepodległości.

W zeszłym tygodniu Sąd Apelacyjny podtrzymał w mocy uchylenie przez Sąd Okręgowy decyzji wojewody mazowieckiego o rejestracji zgromadzenia cyklicznego Marszu Niepodległości.

Wniesiono również o wstrzymanie wykonywania postanowienia Sądu Apelacyjnego do czasu rozstrzygnięcia skargi. To może sprawić, że marsz 11 listopada będzie mógł odbyć się na zasadach zgromadzenia cyklicznego.

Robert Bąkiewicz na swoim Twitterze zapowiedział wystąpienie na drogę prawną wobec osób, które jego zdaniem oczerniają Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Podano listę osób, do której wysłano już dokumenty.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button