PIŁKA NOŻNAREPREZENTACJA

Reprezentacja Polski. Powołania na czerwcowe mecze w Lidze Narodów UEFA

Piłka nożna

Selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz powołał aż 39 zawodników na czerwcowe spotkania w Lidze Narodów UEFA.

Biało-czerwoni rozegrają cztery mecze: 1 czerwca z Walią (dom), 8 czerwca z Belgią (wyjazd), 11 czerwca z Holandią (wyjazd), 14 czerwca z Belgią (dom).

Kadra Polski na czerwcowe mecze Ligi Narodów:

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina, Włochy), Kamil Grabara (FC Kobenhavn, Dania), Gabriel Slonina (Chicago Fire, USA), Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909, Włochy), Wojciech Szczęsny (Juventus FC, Włochy).

Obrońcy: Jan Bednarek (Southampton FC, Anglia), Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria, Włochy), Matty Cash (Aston Villa FC, Anglia), Kamil Glik (Benevento Calcio, Włochy), Robert Gumny (FC Augsburg, Niemcy), Marcin Kamiński (Schalke 04 Gelsenkirche, Niemcy), Tomasz Kędziora (Lech Poznań), Jakub Kiwior (Spezia Calcio, Włochy), Patryk Kun (Raków Częstochowa), Kamil Pestka (Cracovia), Tymoteusz Puchacz (Trabzonspor, Turcja), Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio, Włochy), Mateusz Wieteska (Legia Warszawa), Nicola Zalewski (AS Roma, Włochy).

Pomocnicy: Krystian Bielik (Derby County, Anglia), Przemysław Frankowski (RC Lens, Francja), Jacek Góralski (Kajrat Ałmaty, Kazachstan), Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin), Kamil Jóźwiak (Charlotte FC, USA), Jakub Kamiński (Lech Poznań), Mateusz Klich (Leeds United, Anglia), Grzegorz Krychowiak (AEK Ateny, Grecja), Karol Linetty (Torino FC, Włochy), Konrad Michalak (Konyaspor, Turcja), Przemysław Płacheta (Norwich City FC, Anglia), Damian Szymański (AEK Ateny, Grecja), Sebastian Szymański (Dinamo Moskwa, Rosja), Piotr Zieliński (SSC Napoli, Włochy), Szymon Żurkowski (Empoli FC, Włochy).

Napastnicy: Adam Buksa (New England Revolution, USA), Robert Lewandowski (Bayern Monachium, Niemcy), Arkadiusz Milik (Olympique Marseille, Francja), Krzysztof Piątek (ACF Fiorentina, Włochy), Karol Świderski (Charlotte FC, USA).

Powołania do reprezentacji Polski na czerwcowe mecze w Lidze Narodów UEFA (fot. PZPN)

U-21: Zagraniczne powołania na mecze z San Marino i Niemcami

Trener reprezentacji Polski do lat 21 Maciej Stolarczyk ogłosił pełną listę zawodników, powołanych na najbliższe zgrupowanie i mecze kwalifikacji do turnieju finałowego mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2023. Polacy zagrają z San Marino (2 czerwca, 20:30, Serravalle) oraz Niemcami (7 czerwca, 18:00, Łódź).

Lista powołanych zawodników:

Adrian Benedyczak (Parma Calcio 1913)

Bartosz Białek (VfL Wolfsburg)

Wiktor Długosz (Raków Częstochowa)

Mariusz Fornalczyk (Pogoń Szczecin)

Konrad Gruszkowski (Wisła Kraków)

Michał Karbownik (Olympiakos SFP)

Kacper Kozłowski (Royale Union Saint-Gilloise)

Krzysztof Kubica (Górnik Zabrze)

Ben Lederman (Raków Częstochowa)

Łukasz Łakomy (Zagłębie Lubin)

Mateusz Łęgowski (Pogoń Szczecin)

Kacper Łopata (Sheffield United)

Filip Majchrowicz (Radomiak Radom)

Cezary Miszta (Legia Warszawa)

Ariel Mosór (Piast Gliwice)

Jakub Myszor (Cracovia)

Aleksander Paluszek (Skra Częstochowa)

Tomasz Pieńko (Zagłębie Lubin)

Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin)

Kacper Sezonienko (Lechia Gdańsk)

Michał Skóraś (Lech Poznań)

Kacper Trelowski (Raków Częstochowa)

Bartłomiej Wdowik (Jagiellonia Białystok)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button