POLSKA

Rekordowy przemyt metamfetaminy udaremniony. Narkotyki warte są ponad 2,3 mln złotych

Przemyt ponad 46 kilogramów metamfetaminy udaremniony

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej z Dorohuska udaremnili przemyt ponad 46 kilogramów metamfetaminy.

Narkotyki ukryte były w ciężarówce wjeżdżającej z Ukrainy do Polski. Rynkowa wartość zatrzymanych narkotyków to ponad 2,3 miliona złotych.

Funkcjonariusze z Dorohuska kontrolowali samochód ciężarowy wiozący węgiel drzewny z Ukrainy do Polski. Po przeskanowaniu pojazdu na urządzeniu rentgenowskim okazało się, że w zestawie ciężarowym może być ukryty dodatkowy ładunek. Rzeczywiście, w skrytkach konstrukcyjnych pojazdu znajdowały się pakunki wypełnione żelem. Podejrzewając, że może to być substancja psychoaktywna, funkcjonariusze postanowili ją poddać specjalistycznym testom, które wykazały, że jest to metamfetamina.

Ogółem funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 46 kilogramów tej substancji o szacunkowej wartości ponad 2,3 mln zł.

W sprawie został zatrzymany kierowca kontrolowanej ciężarówki, 25-letni obywatel Ukrainy. Decyzją sądu wobec mężczyzny zastosowano trzymiesięczny tymczasowy areszt. Śledztwo w sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chełmie.
(SG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button