POLSKA

Referendum. Złośliwości na linii Tusk – Błaszczak. Chodzi o „likwidację bariery na granicy polsko-białoruskiej”

W polskiej polityce wrze

Pisowscy politycy chcą wmówić tym „normalnym” Polakom (ich zwolenników nie trzeba, bo wszystko co powiedzą łykają jak pelikany) tego czego nie ma.

To manipulacja oraz hipokryzja.

Ws. relokacji

W projekcie unijnym nie ma zapisu o przymusowej relokacji. Zatem nie ma przymusowego przyjmowania migrantów!

Aby pokazać obłudę PiS to tylko w 2022 roku obecny rząd przyjął do Polski 136 tys. imigrantów ekonomicznych, głównie z państw islamskich.

Nawet, gdyby coś, to co byłby za problem przyjąć do nas kilka tysięcy migrantów?!

Wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw

Co zrobił PiS w trakcie swoich 8 lat? Niech najpierw sami na siebie spojrzą, bo np. sprzedał sporą część udziałów w Lotosie.

8 września 2000 roku Jarosław Kaczyński głosował ws. prywatyzacji Polskich Kolei Państwowych.

– Jako były prezes banku kręcący się gorliwie przy tamtych prywatyzacjach poszukaj ich na swoich prywatnych kontach – powiedział Donald Tusk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?

Błaszczak wmawia, że w razie wygrania wyborów przez obecną opozycję to oni usuną zaporę na granicy z Białorusią. Co za bzdury! Nikt nigdy czegoś takiego nie powiedział.

– Ponieważ przez płot Błaszczaka przedostaje się do Polski codziennie rekordowo dużo migrantów, właściwe pytanie powinno brzmieć: czy jesteś za budową prawdziwej bariery na granicy z Białorusią? – Donald Tusk.

– Bariera działa Panie Tusk! Od strony białoruskiej zatrzymuje tłumy nielegalnych imigrantów, a od polskiej, wyprawy posłów PO z pizzą i torbami reklamowymi – odpowiedział szef MON Błaszczak.

Politycy KO latem 2021 r. pojawiali się przy polsko-białoruskiej granicy z żywnością dla migrantów.

Taką PiS sieje propagandę. Oto ona:

„Polacy mają prawo decydować o swojej przyszłości i o ważnych sprawach ich dotyczących. Dlatego Rada Ministrów w trybie obiegowym przyjęła uchwałę w sprawie wniosku o zarządzenie ogólnokrajowego referendum. 15 października 2023 r. to planowana data referendum. Na karcie obywatele zobaczą cztery pytania. To kluczowe sprawy, które dotyczą naszego kraju. Przy odpowiedniej frekwencji, będzie miało ono charakter wiążący. Dokument trafi teraz do Sejmu.

Rząd wsłuchuje się w głos Polek i Polaków. Dlatego kontynuuje rozmowy z obywatelami o przyszłości Polski i dalszych działaniach rządu. Naród ma prawo w drodze referendum ukierunkować politykę państwa. Kwestie poruszone w pytaniach referendalnych dotykają najważniejszych tematów, które pojawiają się w debacie publicznej. Mają one również znaczenie dla całego naszego kraju – strategiczne gałęzie gospodarki, polityka społeczna i bezpieczeństwo są tematami najwyższej wagi.

Pytania referendalne

1. Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?

To społeczeństwo powinno decydować o majątku narodowym. Podczas kryzysów to narodowość kapitałów pozwala decydować o tym, jak nimi się zarządza. Dlatego rząd inwestuje w duże państwowe koncerny strategiczne, które gwarantują obywatelom bezpieczeństwo w różnych obszarach.

2. Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?

Od 2017 r. rząd obniżył wiek emerytalny: 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Spełnił obietnicę złożoną wyborcom. Jednocześnie rozbudowaliśmy wsparcie dla seniorów. Przejście na emeryturę jest prawem, a nie obowiązkiem.

3. Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?

Przeznaczamy rekordowe środki na obronność. Zbudowaliśmy też zaporę na granicy z Białorusią, żeby zabezpieczyć nasz kraj przed działaniami hybrydowymi Mińska i Moskwy. Musimy być pewni, że Polska będzie bezpieczna i w przyszłości. To Polacy decydują o swoich granicach i swoim bezpieczeństwie.

4. Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?

Chcemy, aby decyzję w sprawie nielegalnej migracji podjęli Polacy. Dzięki temu wszyscy obywatele będą mogli osobiście zadecydować, czy popierają przymusową relokację migrantów. Nielegalna migracja, to ogromne zagrożenie dla polskich rodzin, dla bezpieczeństwa, dla spokoju, dla normalności.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button