POLITYKA

Reasumpcja głosowania w Sejmie. Szłapka donosi do prokuratury na Jarosława Kaczyńskiego

Sejm vs prawo

Poseł Adam Szłapka złożył zawiadomienie do prokuratury na Jarosława Kaczyńskiego ws. wydarzeń, które miały miejsce w Sejmie podczas głosowań.

Komentarz przewodniczącego Nowoczesnej ws. zawiadomienia:

„W ubiegłym tygodniu w Sejmie doszło do złamania podstawowych elementów regulaminu sejmu i naruszenia zasad parlamentaryzmu.

Parlamentarzyści zagłosowali za wnioskiem o odroczenie obrad. Rola pani marszałek Witek w tym momencie polegała na zamknięciu obrad, jednak wbrew regułom przeprowadziła reasumpcję głosowania.

Jest już wniosek posłów KO do prokuratury na Marszałek Witek w związku ze złamaniem prawa, o którym mówi art. 231 kk. Czekamy aż prokuratura zajmie się tym wnioskiem.

Podejrzewam, że Marszałek Witek powie, że tylko wykonywała rozkazy. Ale to nie jest jedyna osoba, która powinna ponieść odpowiedzialność. System polityczny w Polsce wygląda dziś tak, że wszystkie decyzje podejmuje Jarosław Kaczyński. Takie działania również opisane są w kodeksie karnym – mówi o tym art. 18 par. 1 Kodeksu Karnego w sprawie sprawstwa kierowniczego. Dlatego w związku z tym artykułem składam dzisiaj zawiadomienie do prokuratury na Jarosława Kaczyńskiego, jako osoby odpowiedzialnej za łamanie prawa w Polsce.”

Zawiadomienie posła Adama Szłapki do prokuratury na Jarosława Kaczyńskiego (fot. org.)
Zawiadomienie posła Adama Szłapki do prokuratury na Jarosława Kaczyńskiego (fot. org.)
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button