MOTOSPORT

Rajdowe Mistrzostwa Świata. Kajetanowicz drugi w Rajdzie Hiszpanii 2021. Prowadzi w WRC 3!

Rajdowe Mistrzostwa Świata

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wywalczyli drugie miejsce w Rajdzie Hiszpanii.

Chodzi o kategorię WRC 3, wygrywając również Power Stage.

Załoga ta kontynuuje świetną passę, stając po raz piąty na podium w tegorocznych mistrzostwach – na sześć startów. Polacy obejmują prowadzenie w WRC 3!

Podczas ACI Rally Monza rozegra się walka o tytuł mistrzowski!

Rajd Hiszpanii 2021. Kajetan Kajetanowicz (fot. kajto.pl)

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wywalczyli piąte podium w swoim szóstym starcie w Rajdowych Mistrzostwach Świata 2021! Drugie miejsce w Rajdzie Hiszpanii (kategoria WRC 3), a także wygrana na dodatkowo punktowanym Power Stage pozwala tej załodze na objęcie prowadzenia w tabeli punktowej. Dopingowani przez tłumy fanów Polacy pokazali świetne i stabilne tempo, kończąc aż trzynaście odcinków specjalnych na podium!

Końcówka Rajdu Hiszpanii dostarczyła wielu emocji. Przed finałowym, dodatkowo punktowanym odcinkiem (Power Stage) zaczął padać deszcz, w znacznym stopniu zmieniając warunki na trasie. Próba wymagała utrzymania nerwów na wodzy, by uniknąć błędów, które mogły skutkować nawet wypadnięciem z drogi. Kajetanowicz i Szczepaniak wykorzystali jednak swoje doświadczenie i pokazując klasę wygrali odcinek aż o 8 sekund. Była to największa przewaga uzyskana na pojedynczym odcinku tego rajdu, co pokazuje jednocześnie, jak zacięta była rywalizacja.

Załoga ta dopisała do swojego konta aż 23 punkty, które pozwoliły jej na objęcie prowadzenia w klasyfikacji sezonowej WRC 3. Wszystko wyjaśni się już w dniach 18-21 listopada podczas Rajdu Monza, który zakończy zmagania.

– To dotychczas nasz najlepszy sezon w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Włożyliśmy w ten start bardzo dużo wysiłku i to zaprocentowało piątym podium w sezonie. Jestem zmęczony, ale szczęśliwy, bo to drugie miejsce i wygrany Power Stage przesuwa nas na pozycję liderów. By osiągnąć to, do czego w tym sezonie dążymy, musimy pracować jeszcze ciężej. Finał rozegra się na Monzy, gdzie z pozytywnym nastawieniem ruszymy do walki. Dziękuję kibicom, tym którzy byli tutaj z nami i tym, którzy dopingowali nas z Polski. Z takim dopingiem czuję, że mogę jeszcze więcej, lecz jak zawsze z wielką pokorą. Dziękuję naszym partnerom za wsparcie, jestem dumny, że wspólnie możemy wygrywać z najlepszymi. Oczywiście dziękuję też mojej wspaniałej rodzinie – kocham Was! – mówi Kajetan Kajetanowicz.

Rajd Hiszpanii 2021. Kajetan Kajetanowicz (fot. kajto.pl)

Rajd Hiszpanii 2021, nieoficjalna klasyfikacja WRC 3:

1. Lindholm/Hämäläinen (Finlandia, Škoda Fabia Rally2 evo) 2:44:31,9 s
2. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) +28,5 s
3. McErlean/Fulton (Irlandia, Hyundai i20 Rally2) +2:57,1 s
4. Ingram/Whittock (Wielka Brytania, Škoda Fabia Rally2 evo) +3:14,1 s
5. Kremer/Kremer (Niemcy, Citroën C3 Rally2) +7:50,9 s
6. Zaldivar/del Barrio (Paragwaj/Hiszpania, Škoda Fabia Rally2 evo) +9:04,9 s
7. Miele/Beltrame (Włochy, Škoda Fabia Rally2 evo) +9:51,8 s
8. Simpson/Gibson (Wielka Brytania, Škoda Fabia Rally2 evo) +10:00,4 s
9. Perez/McElhinney (Wielka Brytania/Irlandia, Ford Fiesta Rally2) +11:20,8 s
10. Heikkilä/Luhtinen (Finlandia, Škoda Fabia Rally2 evo) +57:22,7 s

Rajd Hiszpanii 2021. Kajetan Kajetanowicz (fot. kajto.pl)

Świetne tempo i awans Kajetanowicza

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrali w swojej kategorii finałową próbę sobotniego etapu Rajdu Hiszpanii, uzyskując także świetny, szósty czas w klasyfikacji generalnej! Załoga ta zostawiła za sobą całą konkurencję WRC 3 oraz większą część samochodów klasy WRC. Dobre tempo Polaków zaprocentowało awansem na pozycję wiceliderów kategorii przed finałowym dniem!

Choć nad trasą sobotniego etapu Rajdu Hiszpanii wisiały czarne chmury, udało się rozegrać wszystkie odcinki specjalne bez opadów deszczu. Załogi rywalizowały w równych warunkach i zapewniły kibicom świetne widowisko. Podczas drugiej pętli swoją bardzo dobrą jazdę kontynuował duet Kajetanowicz/Szczepaniak, który rozpoczynając od piątego czasu na pierwszej próbie tylko zwiększał tempo. Załoga ta kolejne oesy kończyła odpowiednio na drugim, drugim i pierwszym miejscu. Atakiem na finałowym odcinku nie tylko uzyskali doskonały, szósty czas w klasyfikacji generalnej, ale także awansowali na drugą pozycję w swojej kategorii.

– Tak jak zapowiadałem wczoraj, cisnąłem dzisiaj od samego początku, czego efektem jest awans na drugą pozycję. Może nie mamy dużej przewagi nad trzecią załogą, ale zawsze lepiej przed finałowym dniem być tuż za liderami. Myślę, że za nami udany dzień. Zaprezentowaliśmy równe, dobre tempo i obraliśmy słuszną strategię. Przed nami najkrótszy dzień rajdu, ale nie mniej wymagający niż te, które mamy za sobą. Emocji na pewno nie zabraknie, a my będziemy walczyć do końca i postaramy się dalej podejmować dobre decyzje – mówi Kajetan Kajetanowicz.

Decydujące starcie tradycyjnie zaplanowano na niedzielę. Organizator przygotował dla zawodników dwa odcinki specjalne, które pokonają dwukrotnie: OS 14 i 16 Santa Marina, o długości 9,10 km (start o godzinie 7:00 i 10:29) oraz OS 15 i 17 Riudecanyes (16,35 km, godz. 8:08 i 12:18). Ostatnia z prób stanowi dodatkowo punktowany Power Stage.

Rajd Hiszpanii 2021. Kajetan Kajetanowicz (fot. kajto.pl)

Rajd Hiszpanii 2021, klasyfikacja WRC 3 po OS 13:

1. Lindholm/Hämäläinen (Finlandia, Škoda Fabia Rally2 evo) 2:11:56,4 s
2. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) +31,4 s
3. López/Rozada (Hiszpania, , Škoda Fabia Rally2 evo) +33,0 s
4. McErlean/Fulton (Irlandia, Hyundai i20 Rally2) +2:48,8 s
5. Ingram/Whittock (Wielka Brytania, Škoda Fabia Rally2 evo) +3:18,0 s
6. Kremer/Kremer (Niemcy, Citroën C3 Rally2) +6:35,1 s
7. Zaldivar/del Barrio (Paragwaj/Hiszpania, Škoda Fabia Rally2 evo) +7:58,5 s
8. Simpson/Gibson (Wielka Brytania, Škoda Fabia Rally2 evo) +8:23,9 s
9. Miele/Beltrame (Włochy, Škoda Fabia Rally2 evo) +8:49,3 s
10. Perez/McElhinney (Wielka Brytania/Irlandia, Ford Fiesta Rally2) +9:53,5 s

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button