MOTOSPORT

Rajd Barbórka. Kajetan Kajetanowicz nie wystartował. Triumf Miko Marczyka w pierwszym dniu

Rajdy w Polsce

Miko Marczyk wygrał pierwszy odcinek specjalny Rajdu Barbórka – Pruszków.

Kierowca pilotowany przez Szymona Gospodarczyka o niespełna 2 sekundy wyprzedził Wojciecha Chuchałę i Sebastiana Rozwadowskigo. Obie załogi prowadziły Skodę Fabia Tally2 Evo.

Trzecie miejsce po piątkowym prologu tegorocznej imprezy zajmują Jarosław Szeja i Marcin Szeja. Strata ekipy w Hyundaiu i20 R5 wyniosła już blisko 5 sekund. W Pruszkowie w trakcie ceremonii startu honorowego zaczął padać śnieg i warunki zmieniały się z minuty na minutę. Część załóg nie trafiła z doborem opon – jedni jechali na nacinanych slickach, inni zdecydowali się na opony deszczowe.

Trzecia ekipa ubiegłorocznej Barbórki – Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak w Fordzie Fiesta zakończyła rywalizację w Pruszkowie na czwartym miejscu, z minimalną stratą do prowizorycznego podium.

KLASYFIKACJA RAJDU BARBÓRKA PO OS – Pruszków:

  1. Marczyk / Gospodarczyk Skoda Fabia Rally2 Evo
  2. Chuchała / Rozwadowski Skora Fabia Rally2 Evo + 1.86
  3. Szeja / Szeja Hyindai i20 R5 +4.74
  4. Ratajczyk / Szcześniak Ford Fiesta +5.25
  5. Byśkiniewicz / Jędraszek Hyundai i20 R5 +6.01

Jarosław Szeja: – Ciężko mi sobie wyobrazić lepszy początek tegorocznej Barbórki. Na odcinku specjalnym w Pruszkowie wystrzegaliśmy się błędów i kończymy dzień na podium w klasyfikacji generalnej. Jutro bez wątpienia czeka nas trudny dzień. Odcinki specjalne nie są może długie, ale z całą pewnością będą wymagające. Z dumą promujemy akcję społeczną Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska. Jutro czeka nas masa pracy, ale jesteśmy na to gotowi. Trzymajcie kciuki do samego końca!

Harmonogram 60. Rajdu Barbórka:

Sobota, 3 grudnia

08:30 OS 2 Tor Słomczyn 1 (3,85 km)

08:45 OS 3 Tor Słomczyn 2 (3,85 km)

10:20 OS 4 Tor Służewiec 1 (5,38 km)

10:35 OS 5 Tor Służewiec 2 (5,38 km)

11:27 Serwis Bemowo (30 min)

12:00 OS 6 Autodrom Bemowo Duet (1,78 km)

17:30 Kryterium Asów – ulica Karowa (2,10 km)

Rajd Barbórka bez Kajetana Kajetanowicza

Kajetan Kajetanowicz nie wystartował w tegorocznym Rajdzie Barbórka. Wielokrotny zwycięzca tej imprezy nie został dopuszczony do rywalizacji ze względu na niezgodne z regulaminem elementy konstrukcji samochodu, które w przypadku wypadku mogłyby zagrażać bezpieczeństwu załogi.

– Stała się rzecz, o której bardzo trudno mi napisać, ale nie wystartujemy w Rajdzie Barbórka. Przeszliśmy bardzo trudną drogę, pokonaliśmy czas, którego ciągle mi brakowało, stoczyłem niełatwą walkę z bólem i ograniczeniami spowodowanymi kontuzją, do której doszło podczas Rajdu Japonii. Zrobiliśmy co w naszej mocy, by się tu pojawić, może nawet więcej. Niestety dzisiaj podczas badania kontrolnego delegat techniczny dostrzegł element klatki, który nie spełniał wymogów regulaminowych i w razie wypadku mógł zagrażać naszemu bezpieczeństwu. Auto było przygotowane przez tunera, który obsługuje nas od lat w mistrzostwach świata. Niestety tym razem popełnił błąd. Jestem ogromnie zawiedziony, nie sądziłem, że walka w tak ważnym dla mnie i naszych kibiców rajdzie zostanie mi odebrana w ten sposób. Tak po ludzku jest mi bardzo przykro. Chciałbym Was wszystkich za to przeprosić – napisał Kajetan Kajetanowicz.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button