ŚWIAT

Rada Europejska ws. sytuacji na Bliskim Wschodzie. Wspólne oświadczenie UE

Izrael vs Hamas

Premier Mateusz Morawiecki uczestniczył w nadzwyczajnej Radzie Europejskiej w formie wideokonferencji.

Spotkanie poświęcone było sytuacji na Bliskim Wschodzie. Polska oraz pozostałe państwa członkowskie Unii Europejskiej apelują o natychmiastowe uwolnienie zakładników. Szefowie państw i rządów UE przyjęli 15 października wspólne oświadczenie w sprawie sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Napięta sytuacja na Bliskim Wschodzie

Szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki wziął udział w nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Europejskiej w formie wideokonferencji w temacie sytuacji na Bliskim Wschodzie. Ponad tysiąc izraelskich cywilów zginęło w atakach terrorystycznych Hamasu. Wielu obywateli zostało porwanych. Państwa członkowskie Unii Europejską apelują o natychmiastowe i bezwarunkowe uwolnienie zakładników.

Wspólne oświadczenie UE

Państwa członkowskie Unii Europejskiej przyjęły wspólne stanowisko i ustaliły jasny, jednolity kierunek działań. Potwierdzeniem tych ustaleń jest wystosowane oświadczenie, które zakłada, że:

  • Unia Europejska jest niezłomnym orędownikiem pokoju i poszanowania prawa międzynarodowego;
  • Wspólnota musi działać na rzecz zapewnienia pomocy humanitarnej i uniknięcia regionalnej eskalacji konfliktu oraz wszelkich naruszeń prawa humanitarnego.

Ewakuacja polskich obywateli z Izraela

14 października zakończyła się akcja ewakuacyjna Polaków z Izraela. Ponad 1,5 tys. naszych rodaków jest już bezpieczna w swoich domach. W tym trudnym czasie polski rząd udowodnił, że zdrowie i życie naszych obywateli jest najwyższym priorytetem.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button