POLSKA

Racibórz. Policjant zastrzelony podczas interwencji. Sprawcą jest kierowca

Śląsk

4 maja rano przy ul. Chełmońskiego w Raciborzu dwaj policjanci zatrzymali kierowcę.

Wcześniej otrzymali zgłoszenie, że może prowadzić samochód pod wpływem alkoholu.

Podczas kontroli kierowca wyciągnął broń i oddał strzały do jednego z funkcjonariuszy. Reanimacja nie pomogła i w wyniku obrażeń policjant zmarł.

Sprawca został zatrzymany. Na miejscu tragedii trwają czynności z udziałem prokuratora.

Miejsce tragedii w Raciborzu (fot. policja)

Szczegóły

W Raciborzu mundurowi z prewencji interweniowali wobec mężczyzny, który według zgłoszenia był przebrany w policyjny mundur, pijany lub pod wpływem środków odurzających i mógł poruszać się samochodem. Podczas czynności 40-latek wyciągnął broń i postrzelił policjanta. Niestety mimo reanimacji 43-letniego funkcjonariusza nie udał się uratować. Sprawca został zatrzymany i z raną postrzałową uda trafił do szpitala.

Miejsce tragedii w Raciborzu (fot. policja)

4 czerwca 2021 r., około godziny 8.00 rano policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali skierowani na interwencję w okolicę stacji benzynowej, gdzie według zgłoszenia, przebrany za policjanta mężczyzna prawdopodobnie jest pijany lub pod wpływem innych środków odurzających i może poruszać się samochodem marki Renault. Mundurowi pojechali we wskazane miejsce, jednak mężczyzna przemieścił się samochodem i policjanci zatrzymali go na ulicy Chełmońskiego.

Podczas interwencji mężczyzna wyciągnął broń i oddał strzały w kierunku policjanta. Jego kolega z patrolu użył broni wobec napastnika, który został postrzelony w udo, obezwładniony i zatrzymany. Jak się okazało, był to 40-latek, znany miejscowej Policji i wcześniej notowany do przestępstw narkotykowych. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Miejsce tragedii w Raciborzu (fot. policja)

Niestety, postrzelonego policjanta pomimo prowadzonej reanimacji, najpierw przez kolegę patrolu, potem kolejnych policjantów, którzy pojawili się na miejscu, a następnie medyków nie udało się uratować. Zginął na służbie w wieku 43 lat.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button