MUZYKA

Purple Disco Machine z letnim singlem „Honey Boy”

Purple Disco Machine, Benjamin Ingrosso feat. Nile Rodgers & Shenseea

Uznany producent Purple Disco Machine połączył siły ze szwedzkim twórcą hitów Benjaminem Ingrosso, ikoną światowej muzyki Nile’em Rodgersem oraz wschodzącą gwiazdą z Jamajki, Shenseeą!

Efektem tej współpracy jest niecierpliwie wyczekiwany singiel „Honey Boy”.

„Honey Boy” to spotkanie czterech muzycznych potęg, które wspólnie stworzyły naprawdę elektryzujący letni hymn. Łącząc zaraźliwe rytmy klasycznego funky disco ze współczesnym popem, „Honey Boy” przenosi słuchaczy do krainy czystej euforii.

Singiel zjednał sobie publiczność podczas urzekających występów Benjamina Ingrossosa. Zainspirowany funkowymi klimatami, Purple Disco Machine dodał do utworu swój indywidualny akcent nu disco. Następnie PDM poprosił legendarnego Nile’a Rodgersa o dodanie jego charakterystycznych i kultowych już zagrywek gitarowych, co wniosło utwór na zupełnie nowy poziom. Shenseea okazała się strzałem w dziesiątkę – jej wokal umocnił status utworu jako gwarantowanego hitu.

Jak opowiada Benjamin Ingrosso: „Pomysł na «Honey Boy» zrodził się w mojej głowie w nocnym klubie w Sztokholmie, poniesiony rytmem house’owego rytmu. Nuciłem coś, co wkrótce miało stać się refrenem. Melodia ta prześladowała mnie przez cały rok. Dopiero gdy znalazłem się w chińskiej restauracji i kiwałem głową w rytm dyskotekowej piosenki, wszystko ułożyło się w całość. To musiała być piosenka disco. Ukształtowana przez pamiętne spotkanie w nocnym życiu miasta, piosenka szybko przeszła od koncepcji do nagrania w studiu. Wtedy poczuliśmy, że musimy dodać więcej utalentowanych artystów, aby osiągnęła ona swój pełny potencjał. Skontaktowałem się z Tino (Purple Disco Machine), aby dowiedzieć się, czy chce się tego podjąć. Trochę się nią bawiliśmy, aż stworzyliśmy to, co miało być idealnym fundamentem dla piosenki. Następnie skontaktowaliśmy się z Shenseeą, która do nas dołączyła i dodała swój akcent. No i ostatni element układanki: Tino namówił Nile’a Rodgersa, aby dodał do utworu gitarę na żywo, nadając piosence autentyczny klimat ery disco. Podczas mojej europejskiej trasy chwaliłem się nią przed fanami. Okazało się, że publika nie może oprzeć się «Honey Boy» – wszystkich zmusił do tańca”.

Purple Disco Machine wspomina współpracę: „Benjamin wysłał mi ten utwór pod koniec zeszłego roku. Natychmiast zaintrygowały mnie jego wciągająca, zaraźliwa melodia i funkowy klimat. Po prostu nie mogłem się doczekać, aż go ulepszymy. Głos Shenseei idealnie pasuje do piosenki, naprawdę uzupełnia niesamowity wokal Benjamina. Oczywiście mój pseudonim sceniczny sugeruje, że Nile Rodgers to jeden z moich ulubieńców wszech czasów oraz ktoś, z kim zawsze marzyłem o współpracy. Nazwać go legendą to za mało! Skontaktowałem się z jego zespołem i byłem bardzo podekscytowany, gdy odesłano nam jego partie gitarowe. Idealnie pasuje do tego utworu i nie mógłbym być bardziej dumny, że moje nazwisko znajduje się obok jego. Nie mogę się doczekać, aż się spotkamy”.

Purple Disco Machine jest już filarem współczesnego świata disco – dotąd zdobył ponad miliard streamów. Niedawna współpraca z Kungsem „Substitution” stała się ogromnym hitem w całej Europie. Do jego największych przebojów należą „Hypnotized”, „Fireworks”, „Dopamine” oraz „In The Dark”. Jest także ulubieńcem światowych DJ-ów, co potwierdza jego pozycja najlepiej sprzedającego się artysty Beatport wszech czasów z „Body Funk”, „Dished (Male Stripper)”, „Playbox” czy „Devil In Me” w katalogu. Zdobywca nagrody Grammy (za remiks utworu „About Damn Time” Lizzo) odniósł ogromny sukces dzięki remiksom dla Dua Lipy, Marka Ronsona, Foals, Calvina Harrisa, Sir Eltona Johna i Britney Spears, Lady Gagi i Ariany Grande czy Diplo i SIDEPIECE. Wielokrotnie udowodnił, że jego wpływ na światową scenę dance odczują także i przyszłe pokolenia. W tym roku artysta wyruszy w trasę koncertową, w ramach której odwiedzi dwa polskie miasta.

Szwedzki piosenkarz, autor tekstów i producent Benjamin Ingrosso ma na koncie już 850 mln odtworzeń. Najnowszy singiel jest kontynuacją utworu „Kite”, który od czasu premiery w styczniu zgromadził ponad 10 milionów odtworzeń na całym świecie i 380 tys. wyświetleń teledysku. Utwór zdobył sporo pozytywnych recenzji, w tym od Billboardu i „Rolling Stone”. „Kite” zajął 1. miejsce w Szwecji, 16. we Włoszech, 40. w Danii i 86. w Niemczech. W lutym Benjamin Ingrosso został artystą Apple Music „Up Next Nordics”, umacniając swój status jednego z najbardziej ekscytujących talentów ze Szwecji. Artysta cieszy się dużym zainteresowaniem także na żywo – jego ostatnia trasa przyciągnęła 100 tys. widzów.

Shenseea ugruntowała swoją pozycję jednej z najciekawszych wschodzących gwiazd muzyki. Zdobyła uznanie prasy („The New York Times”, „The Guardian”, Billboard) oraz innych artystów – współpracowała już z takimi nazwiskami, jak Christina Aguilera, Major Lazer i Kanye Westem. Najnowsza współpraca z Purple Disco Machine, Benjaminem Ingrosso i Nile’em Rodgersem zapowiada się na najważniejszy moment w jej (i tak znakomitej już) karierze!

Nile’a Rodgersa nie trzeba nikomu przedstawiać. Muzyk i producent stoi za niektórymi z największych hitów funkowych i disco wszech czasów. Członek Rock And Roll i Songwriters Hall Of Fame oraz wielokrotny zdobywca nagrody Grammy pozostawił niezatarty ślad na przemyśle muzycznym wraz ze swoim zespołem Chic. Wpółpracował z całą listą legend – wymienić można wśród nich Davida Bowie, Madonnę, Daft Punk, a ostatnio także i Beyoncé. Niedawno ogłoszono, że artysta zostanie tegorocznym laureatem nagrody Polar Music Prize.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button