MUZYKA

Purple Disco Machine, Nothing But Thieves i Duke Dumont z nowym singlem

Świat muzyki

Uznany DJ i producent Purple Disco Machine powraca!

Tym razem dołączają do niego Nothing But Thieves i Duke Dumont w nowym singlu „Something On My Mind”.

Ta dynamiczna współpraca dokumentuje zmianę w charakterystycznym stylu Purple Disco Machine, która nie mogłaby mieć miejsca bez Nothing But Thieves. Wyjątkową mieszankę gatunków dodatkowo podkręcają Dom Craik i zajmujący czołowe miejsca na listach przebojów producent Duke Dumont, który zaprzyjaźnił się z Purple Disco Machine podczas wspólnych koncertów. Premierze piosenki towarzyszy niezwykle efektowna oprawa wizualna w reżyserii Denishy Anderson (Caviar). Nothing But Thieves i Purple Disco Machine wcielili się w porwanych zakładników. Na pierwszym planie są tu jednak ogniste, romantyczne iskry…

Purple Disco Machine jest już filarem współczesnego świata disco – dotąd zdobył ponad miliard streamów! Niedawna współpraca z Kungsem „Substitution” ma ich już ponad 110 mln i stała się ogromnym hitem w całej Europie. Do jego największych przebojów należą „Hypnotized”, „Fireworks”, „Dopamine” oraz „In The Dark”. Jest także ulubieńcem światowych DJ-ów, co potwierdza jego pozycja najlepiej sprzedającego się artysty Beatport wszech czasów z „Body Funk”, „Dished (Male Stripper)”, „Playbox” czy „Devil In Me” w katalogu. Zdobywca nagrody Grammy (za remiks utworu „About Damn Time” Lizzo) odniósł ogromny sukces dzięki remiksom dla Dua Lipy, Marka Ronsona, Foals, Calvina Harrisa, Sir Eltona Johna i Britney Spears, Lady Gagi i Ariany Grande czy Diplo i SIDEPIECE. Wielokrotnie udowodnił, że jego wpływ na światową scenę dance odczują także i przyszłe pokolenia.

W skład Nothing But Thieves wchodzą Conor Mason (wokal, gitary), Joe Langridge-Brown (gitary), Dominic Craik (gitary, klawisze), Philip Blake (gitara basowa) i James Price (perkusja). Grupa zdobyła lojalną rzeszę fanów dzięki swojemu wpływowemu altrockowemu brzmieniu. Ich sekret to wnikliwe teksty, liczne eksperymenty i nieustanny rozwój, co potwierdził wydany niedawno album #1 „Dead Club City”. Bez nich „Something On My Mind” nie brzmiałby tak dobrze!

Duke Dumont lubi skupiać się na artystycznej stronie występów na żywo, ale jego muzyka i tak odnosi ogromny sukces komercyjny. Liczba jego streamów sięga już ponad 4 miliardów, co czyni go jednym z najpopularniejszych producentów muzyki elektronicznej na świecie! Jego kawałki – takie jak „The Chant”, „Ocean Drive”, „The Power”, „Red Light Green Light”, „I Got U” czy „Need U (100%)” – już od dekady podbijają parkiety.

Ta trójka od dawna darzy się sporym szacunkiem. Purple Disco Machine jest wielbicielem brzmienia indietronica, czego dowodem są jego remiksy dla takich artystów jak Foals, Two Door Cinema Club, Balthazar, New Order czy Royal Blood. Kiedy Nothing But Thieves zwrócili się do niego z prośbą o remiks piosenki z „Dead Club City”, Purple Disco Machine wpadł na lepszy pomysł – zaproponował im stworzenie czegoś razem.

Purple Disco Machine zagrał już wiele setów na całym świecie, jednak 15 września będzie naprawdę wyjątkowy – artysta po raz pierwszy wystąpi jako główna gwiazda w rodzinnym Dreźnie. Wśród gości specjalnych znajdą się jego najwięksi współpracownicy. Na setliście z pewnością nie zabraknie „Something On My Mind”, który ma szansę stać się jednym z największych hitów tego roku.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button