ZIMOWE

Puchar Świata w short tracku. Minister Bańka pogratulował Natalii Maliszewskiej

Natalia Maliszewska z Pucharem Świata w short tracku

Minister Witold Bańka spotkał się z należącą do programu Team100 Natalią Maliszewską – triumfatorką Pucharu Świata w short tracku na dystansie 500 metrów.

W wydarzeniu uczestniczyła również Patrycja Maliszewska, trenerzy: Urszula Kamińska, Jakub Jaworski oraz Marcin Nowak – dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego MSiT.

Zdobycie Pucharu Świata przez Natalię Maliszewską to historyczne osiągnięcie Polski w tej dyscypliny sportu.

Obecny sezon w sprincie należy do zawodniczki Juvenii Białystok. Polka na dystansie 500 metrów zdobyła wcześniej złoty medal Mistrzostw Europy w holenderskim Dordrechcie. W siedmiu startach w Pucharze Świata tylko raz nie dostała się do finału, a na podium stawała pięć razy – dwa razy wygrała, raz zajęła drugie i dwa razy trzecie miejsce.

Teraz przed zawodniczką kolejne zmagania sportowe. Tym razem będą to Mistrzostwa Świata, które odbędą się w dniach 8-10 marca w Sofii.