SKOKI NARCIARSKIE

Puchar Świata w Sapporo. Prevc pierwszy. Zniszczoł dopiero czternasty

Skoki narciarskie

Domen Prevc po skokach na odległość 136,5 m i 139,5 m wygrał niedzielny konkurs indywidualny Pucharu Świata w Sapporo na Okurayamie (HS137).

Reprezentant Słowenii prowadził po pierwszej serii i utrzymał najlepszą lokatę w finałowej rundzie.

Po pierwszej serii konkursu czołówka mogła być dla kibiców sporym zaskoczeniem. Prowadził Słoweniec Domen Prevc (136,5 m), drugi był Norweg Kristoffer Eriksen Sundal (139,5), a trzeci Japończyk Ren Nikaido (136). Najlepszy z Polaków, Aleksander Zniszczoł zajmował 9. pozycję na półmetku niedzielnej rywalizacji w Sapporo.

W finałowej serii na podium, po skokach na 133 i 139 m, wylądował ostatecznie Ryoyu Kobayashi zajmując drugą lokatę, trzecie miejsce zajął Kristoffer Eriksen Sundal (139,5 m i 138 m). Na czternastym miejscu zawody zakończył Aleksander Zniszczoł. Pucharowe punkty zdobyło trzech Polaków. Kamil Stoch zajął 18. miejsce a Dawid Kubacki uzyskał 25. lokatę. ​Klemens Murańka zakończył zawody na czterdziestej pozycji.

Piotr Żyła, podobnie jak Timi Zajc, został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon. Okazało się, że rękawy u Piotrka były trochę… za krótkie. Gorzej, niż żenujące! Kto tego pilnuje?! Nie dziwimy się, bo PZN to skostniały twór taki jak reszta polskich związków sportowych.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Stefan Kraft (1386 pkt.) przed Ryoyu Kobayashim (1181 pkt.) i Andreasem Wellingerem (1102 pkt.). Najlepszy z Polaków, Aleksander Zniszczoł (224 pkt.) zajmuje miejsce dwudzieste trzecie.

22 lutego na skoczków czekają kwalifikacje do konkursu lotów narciarskich w Oberstdorfie na skoczni imienia Heiniego Klopfera. Zaplanowano tam trzy zawody (duety i dwa indywidualne).