REPREZENTACJATENIS

Puchar Davisa. Polscy tenisiści zagrają z Japonią o miejsce w Grupie Światowej I

Tenisowy świat

Reprezentacja Polski spotka się w pierwszy weekend lutego 2023 roku z najwyżej rozstawioną drużyną Japonii w meczu play off o miejsce w Grupie Światowej I rozgrywek o Puchar Davisa.

Polscy tenisiści zagrają na wyjeździe. Losowanie przyszłorocznych rozgrywek w Pucharze Davisa odbyło się 20 września w Londynie.

Mecze rozgrywane będą w terminie 3-4 lutego (piątek-sobota) lub 4-5 lutego (sobota-niedziela) w zależności od decyzji gospodarzy spotkania. Oni też w późniejszym terminie dokonają wyboru miejsca i nawierzchni kortu.

Zwycięzcy tych meczów awansują do Grupy Światowej I i potem w połowie września będą walczyć o miejsce w kwalifikacjach do finałowego turnieju o Puchar Davisa.

W miniony weekend polscy tenisiści pokonali w Hali Widowiskowo-Sportowej OSiR w Inowrocławiu zespół Indonezji 5:0. Po dwa pojedynki w singlu wygrali dla gospodarzy Kamil Majchrzak i debiutujący w reprezentacji Olaf Pieczkowski, który już po losowaniu gier zastąpił niedysponowanego Kacpra Żuka. Zwycięski punkt na 3:0 zdobył debel Łukasz Kubot i Jan Zieliński.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button