HOKEJREPREZENTACJA

Puchar Austrii. Hokejowa reprezentacja Polski zagra z Włochami

Hokej na lodzie

W czwartek, 14 grudnia w Klagenfurcie rozpocznie się turniej o Puchar Austrii w hokeju na lodzie.

Biało-czerwoni rozegrają dwa spotkania. Jutro o godz. 15 rozpocznie się mecz drużyny z Włochami, a dzień później w piątek Polacy wystąpią w finale lub w spotkaniu o trzecie miejsce z drużyną z pary Austria – Węgry.

Podopieczni Roberta Kalabera przygotowują się do Mistrzostw Świata Elity, które odbędą się w przyszłym roku w maju w Ostrawie oraz w Pradze. W listopadzie zespół wziął udział w Sosnowcu w Turnieju o Puchar Niepodległości. Polacy triumfowali, pokonując Estonię 7:3, młodzieżową reprezentację Łotwy 5:1 oraz Litwę 5:1.

Teraz poprzeczka będzie zawieszona wyżej. Pierwszym rywalem w czwartek są Włosi, z którym nasza drużyna zmierzyła się na początku maja w Nottingham w Mistrzostwach Świata Dywizji IA. Spotkanie zakończyło się wygraną 4:2, a bramki zdobyli Mateusz Michalski, Krystian Dziubiński, Bartłomiej Jeziorski i Grzegorz Pasiut.

Następnie dzień później, 15 grudnia w finale lub w spotkaniu o trzecie miejsce Polacy zagrają z drużyną z pary Austria – Węgry.

Ostatni raz z Austriakami biało-czerwoni zmierzyli się w poprzednim roku w meczach towarzyskich. W Grazu rywale wygrali 4:1 i 1:0. Z tym zespołem podopieczni Roberta Kalabera grali także w 2021 roku w Bratysławie w kwalifikacjach do Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Spotkanie zakończyło się porażką 1:4. W 2023 roku Austriacy utrzymali się w Mistrzostwach Świata Elity. Drużyna uplasowała się na 14. miejscu, pokonując w decydującym meczu Węgrów 4:3 w karnych. Madziarzy spadli do Dywizji IA.

Z tym zespołem Hokejowe Orły ostatnio rozegrały dwa spotkania towarzyskie. W kwietniu tego roku w Tychach Polacy wygrali z Węgrami 4:2, a później w Bytomiu 3:2.

MŚ U20: Polacy

W słoweńskim Bledzie rozpoczęły się Mistrzostwa Świata U20 Dywizji IB. W pierwszym meczu reprezentacja Polski przegrała z Ukrainą 1:5.

W drugim meczu biało-czerwoni przegrali z gospodarzami Słowenią 0:3. Kolejne spotkanie drużyna rozegra w czwartek z Chorwacją.

W czwartek naszą drużynę czeka spotkanie z Chorwacją (czwartek, 14 grudnia – godz. 12:30), następnie z Estonią (piątek, 15 grudnia – 12:30) oraz na zakończenie z Włochami (niedziela, 17 grudnia – godz. 16:00).

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button