INNESPORTY WALKI

PŚ „O Szablę Wołodyjowskiego”. Niespodzianka po 26 latach. Triumf Krzysztofa Kaczkowskiego

Warszawa

Jakie to uczucie zwyciężyć przed własną publicznością?

Jak to jest być najlepszym w Pucharze Świata? Te pytania można od teraz śmiało zadać Krzysztofowi Kaczkowskiemu (Zagłębiowski Klub Szermierczy) – to on zna odpowiedzi! Aktualny mistrz Polski sprawił nam wszystkim piękną niespodziankę wygrywając tegoroczną edycję 66. Pucharu Świata o Szablę Wołodyjowskiego.

To powrót Polaka na szczyt podium tego turnieju, po 26 latach. W 1997 roku po główne trofeum sięgnął Norbert Jaskot, teraz jego wyczyn powtórzył Krzysztof Kaczkowski. I był niesamowity! Walczył jak zaczarowany pokonując po drodze bardziej utytułowanych zawodników.

Pierwszym przeciwnikiem Krzysztofa w turnieju głównym był Włoch Pietro Torre, a walka skończyła się wynikiem 9:15. Następnie nasz szablista wyeliminował Koreańczyka Junho Kima, ten zdołał zadać Polakowi 11 trafień. Tyle samo razy trafił polskiego reprezentanta kolejny jego rywal, Chińczyk Yinghui Yan. To zwycięstwo dało Krzysztofowi awans do czołowej ósemki, której walki oglądać mogliśmy w warszawskim Centrum Olimpijskim.

Pojedynek Polaka przeciwko Irańczykowi Farzadowi Baher Arasbaranowi był drugim z czterech ćwierćfinałowych i znów przyniósł polskim kibicom ogrom emocji i radości, gdy okazał się zwycięski dla naszego szablisty (15:12). W półfinale, po równej walce, Krzysztof odniósł jednopunktowe zwycięstwo nad kolejnym Włochem, Michele Gallo, a za chwilę dokonał niemożliwego – Krzysztof Kaczkowski kontra lider rankingu FIE Sandro Bazadze z Gruzji 15:13! Zwycięstwo! A więc kolejność na podium wyglądała następująco: Krzysztof Kaczkowski (Polska), Sandro Bazadze (Gruzja) i Michele Gallo wraz z Luigim Samele (obaj Włochy).

PŚ „O Szablę Wołodyjowskiego”. Triumf Krzysztofa Kaczkowskiego (fot. Luca Pagliaricci/Bizzi Team/PZszerm)

Na koniec niedzielnych walk drużynowych najszczęśliwsi byli Koreańczycy, którzy w finale uporali się z Węgrami. Najniższy stopień podium zajęli zaś Amerykanie. Polacy (Krzysztof Kaczkowski, Szymon Hryciuk, Olaf Stasiak i Piotr Szczepanik) tym razem odpadli z turnieju po porażce 39:45 z drużyną Japonii i zajęli 21. lokatę.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button