RZESZÓW

Przyjaciel Putina – Matteo Salvini w Przemyślu. Bakun: skrajna bezczelność

Wojna na Ukrainie

Matteo Salvini to lider włoskiej skrajnie prawicowej i antyunijnej Ligi Północnej.

Włoch przyjechał do Polski jako członek humanitarnej misji włoskiego parlamentu w ramach OBWE. W Warszawie jej członkowie spotkali się z ukraińskimi posłami.

W Przemyślu prezydent tego miasta Wojciech Bakun na konferencji powiedział Salviniemu: „Dla pana Salviniego jestem bez szacunku. Jego obecność w Przemyślu to skrajna bezczelność!”


Potem wyciągnął koszulkę z napisem „Armia Rosji”. Włoski polityk podobną włożył w 2017 roku w okolicach Kremla.

– Na granicy lub w punktach recepcyjnych zobaczyłbyś, co twój przyjaciel Putin zrobił. Co osoba, którą określa pan jako swojego przyjaciela, zrobiła tym ludziom, którzy w ilości 50 tysięcy dziennie przekraczają granicę – mówił Bakun.


Salvini – wielki przyjaciel Putina – odszedł, a dziennikarze z Włoch krzyczeli do byłego wicepremiera, że jest m.in. bufonem.

Przemyśl. Zdeptana koszulka (fot. Wojciech Bakun/FB)

Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun:

„Są sytuacje w których trzeba powiedzieć prawdę prosto w oczy. Dzisiaj taka sytuacja miała miejsce.

Kiedy dowiedziałem się, że pan senator Matteo Salvini odwiedzając Polskę, chce również odwiedzić Przemyśl, pomyślałem że to dobra okazja, żeby przypomnieć byłemu premierowi Włoch o jego poparciu dla działań Putina na Ukrainie! W 2017 roku Matteo Salvini w dokładnie takiej samej koszulce sfotografował się na tle Kremla określając Putina jako swojego przyjaciela i popierając aneksję Krymu.

Przekazałem więc Panu Salviniemu dokładnie taką samą koszulkę prosząc o założenie i odwiedzenie ze mną centrum humanitarnego lub granicy. Chciałem żeby na własne oczy zobaczył do czego doprowadził jego przyjaciel, a pośrednio także ON, jako poplecznik Putina. Od dwóch tygodni, codziennie ja, setki funkcjonariuszy, setki wolontariuszy na własne oczy widzimy ten ogrom krzywd zafundowany nam przez Putina i jego ludzi!

‼️ BEZ POWAŻANIA PANIE SALVINI ‼️”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button