WARSZAWA

Przewodnik warszawskiego zoo w alfabecie Braille’a dostępny

Warszawskie ZOO

W ogrodzie zoologicznym jest już dostępny przewodnik o zwierzętach wydrukowany w alfabecie Braille’a.

Osoby niewidome i niedowidzące znajdą w nim m.in. historię zoo i ciekawostki na temat jego mieszkańców. Książkę można kupić w Punkcie Obsługi Klienta przy ul. Ratuszowej 1/3 w Warszawie.

Codzienne menu słonia, litry majonezu, które wypijają polarne niedźwiedzie czy też historie losów dyrektorów warszawskiego ogrodu zoologicznego to tylko część ciekawostek zawartych w nowym przewodniku. Czytelnicy znajdą w nim również opisy zwierząt zagrożonych wyginięciem i praktyczne informacje, takie jak godziny otwarcia czy dane kontaktowe. Treść specjalnego wydania pokrywa się z wersją tradycyjną. Obydwie pozycje sprzedawane są w cenie 25 zł.

Przewodnik może być uzupełnieniem ścieżki edukacyjnej wytyczonej w zoo, która jest dedykowana osobom z niepełnosprawnością wzroku. Trasa składa się z 11 rzeźb przedstawiających zwierzęta z danego wybiegu wraz z ich opisami w alfabecie Braille’a.

Akcja edukacja

W kwietniu rozpocznie się cykl zajęć dla osób niewidomych i niedowidzących. Uczestnicy spotkań najpierw przejdą się specjalną ścieżką z rzeźbami mieszkańców zoo, a następnie w sali edukacyjnej będą mogli dotknąć węża, jaszczurkę i niektóre patyczaki oraz posłuchać gadającej papugi. Zapisy prowadzone są w Dziale Dydaktycznym ogrodu zoologicznego.

Osoby z każdym stopniem niepełnosprawności wraz z opiekunem mają prawo do nieodpłatnego wstępu do warszawskiego zoo. Na powierzchni 40 ha ogrodu mieszka obecnie ponad 12 000 zwierząt, należących do 543 gatunków, z których 47 jest objętych programami ratowania zwierząt zagrożonych wyginięciem.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button