POLSKA

Przemycał papierosy… motolotnią. Funkcjonariusze Straży Granicznej znaleźli wrak i rannego pilota

Podniebny przemyt

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili przemyt nielegalnych wyrobów tytoniowych przy użyciu motolotni.

Do sprawy zatrzymano 44-letniego obywatela Ukrainy.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zbereżu zauważyli lecący na dużej wysokości obiekt. Przemieszczał się w głąb Polski. Monitorowano jego dalszy przelot.

W pobliżu miejscowości Wołczyny (na terenie powiatu włodawskiego) funkcjonariusze SG znaleźli rozbitą motolotnię, porozrzucane pakunki oraz mężczyznę, który był jej pilotem. Ze względu na liczne obrażenia został przewieziony do szpitala. Funkcjonariusze SG ustalili, że był to 44-letni obywatel Ukrainy.

Wrak motolotni został zabezpieczony. W znajdujących się w pobliżu pudłach były przemycone papierosy (8 tys. paczek) warte ponad 112 tys. zł. Załadunek oraz start motolotni prawdopodobnie miał miejsce za wschodnią granicą kraju. Papierosy miały zostać zrzucone bez lądowania na polskiej stronie, w pobliżu rzeki granicznej Bug. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Cudzoziemiec odpowie za przemyt papierosów oraz nielegalne przekroczenie granicy państwowej przy użyciu statku powietrznego, co usankcjonowane jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Po wyjściu ze szpitala mężczyzna został przekazany służbom granicznym Ukrainy.
(SG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button